У Канаді розробили біоактивну пакувальну плівку для суниці

 У Канаді розробили біоактивну пакувальну плівку для суниці

Вчені Національного науково-дослідного інституту Канади (INRS) створили біоактивну пакувальну плівку для суниці садової, яка допомагає зберігати ягоду свіжою до 12 днів. Результати дослідження були опубліковані в журналі Food Hydrocolloids, повідомляє agrotimes.

Пакувальна плівка зроблена з хітозану – речовини, яка міститься в панцирах молюсків і має властивість стримувати зростання цвілевих грибів. Також плівка містить ефірні масла і наночастинки з антимікробними властивостями.

– Пари ефірної олії захищають суницю, а якщо плівка контактує з плодами, то хітозан і наночастинки запобігають потраплянню цвілі і хвороботворних мікроорганізмів на поверхню ягід, – повідомила Монік Лакруа, професор INRS і експерт в області науки про продукти харчування.

Також пакувальна плівка показала антимікробну ефективність щодо патогенів Escherichia coli, Listeria monocytogenes і Salmonella Typhimurium.

На 12-й день досвіду зі зберігання вчені зафіксували 55% втрат для контрольного зразка суниці, 38% для ягід, які зберігалися в упаковці з нової плівки, і 25% для упакованої ягоди, що зазнала іонізуючого опромінення. Опромінення не тільки дозволило збільшити термін зберігання, але також допомогло зберегти більшу кількість поліфенолів у ягодах. Ці молекули надають суниці колір і мають антиоксидантні властивості.

Читайте також: Тара для пакування кісточкових на експорт і внутрішній ринок

У зв’язку з пандемією Covid-19 змінюються тенденції упакування продуктів

Журнал «Ягідник»

Останні статті