У БТУ-ЦЕНТР розповіли про переваги біопрепаратів

 У БТУ-ЦЕНТР розповіли про переваги біопрепаратів

У ягідництві, садівництві та захисті ґрунту від патогенів

Днями, 20 вересня, компанія БТУ-ЦЕНТР в онлайн-форматі провела День саду. Окрім фахівців БТУ-ЦЕНТР, участь у заході взяли представники фермерських господарств з Черкаської, Київської, Вінницької, Рівненської та інших областей. Серед них – «Дібрівка Агросервіс», «Агро Органік», СВК «Ліга Агро», «Золота Ягода» тощо. Модератором і ведучим зустрічі став кандидат сільськогосподарських наук, керівник напрямку садівництва БТУ-ЦЕНТР Володимир Сіленко.

– Ми не боремося з окремою хворобою чи окремим шкідником. Є система, в якій ми контролюємо поріг шкодочинності найбільш поширених збудників хвороб і шкідників. Застосовуючи системність, можна говорити про відсутність шкідливого впливу. Коли з’являється хвороба, біологічними препаратами дуже складно вирішити проблему. Щоб почали діяти біологічні реагенти (бактерії та гриби), які є в складі препаратів, потрібен час. Одні починають діяти через два-три дні, інші – через десять чи більше. Миттєвого стоп-ефекту від внесення не буває, – зазначив Володимир Сіленко.

Також фахівець розповів, коли саме потрібно використовувати біопрепарати. Оптимальний варіант – ще на етапі підготовки ґрунту під насадження. На наступних етапах використання також виправдане та ефективне. Проте треба пам’ятати, що робота з біологічними препаратами – це передусім профілактика захворювань. В інтегрованих системах захисту біопрепарати також ефективно використовуються:

– Під час цвітіння культури, коли перелік препаратів хімічного походження досить обмежений. Також в період дозрівання врожаю або під час його збору. Вони не наносять збитку ентомофауні, а також не викликають звикання до реагентів препаратів. Безпечність для людей і тварин дозволяє використовувати біопрепарати поблизу житлових будинків. Великі переваги їх полягають у збереженні біорізноманіття агроценозу, оптимізації живлення та стимуляції ростових процесів у рослин. Відсутнє пригнічення рослин та накопичення в їхніх органах, – розповів Володимир Сіленко.   

Під час Дня саду учасники розглянули особливості застосування біологічних препаратів в контексті технологій вирощування ягідних культур – малини, суниці, лохини: схеми застосування фунгіцидів для боротьби з фітопатогенами, принципи використання біоінсектицидів, біоприлиплювачів, мікоризних засобів, проблеми живлення рослин.  

На актуальні запитання від глядачів експертні відповіді надав агроном компанії Іван Маковкін, а також розповів про ефективність препаратів БТУ-ЦЕНТР проти різних захворювань плодово-ягідних рослин, підготовку ґрунту, вплив кліматичних умов на роботу біопрепаратів та технологічні аспекти їхнього застосування. 

– Під кожне господарство ми зазвичай готуємо індивідуальну технологічну карту з  комплексом рекомендацій. До уваги беремо найдрібніші деталі. Просимо звертатися з цього питання до нас, – зауважив Іван Маковкін.

Агрономи та фермери обговорили основні аспекти застосування біопрепаратів в органічних та конверсійних технологіях вирощування фруктів та ягід, ознайомилися зі схемами застосування біопрепаратів у наступному році, поділилися досвідом комплексного використання біотехнологій у виробництві органічної малини, суниці та лохини.

Запис трансляції залишається доступним для перегляду на каналі БТУ-ЦЕНТР на YouTube, а також на офіційній сторінці компанії в фейсбуці.

Читайте також: Запрошуємо до участі у Всеукраїнській науково-практичній благодійній конференції «Садівництво, ягідництво, овочівництво в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!»

Журнал «Ягідник»

Останні статті