У «Блу Беррі» триває сезон лохини

 У «Блу Беррі» триває сезон лохини

У компанії «Блу Беррі» (ТМ BlueBerry), яка розташована в селі Великі Лучки Закарпатської області, активно триває збір лохини. Про нинішній лохиновий сезон та особливості вибору сортів співзасновниці медіагрупи «Технології та Інновації» Катерині Конєвій розповів заступник директора компанії Андрій Шваб.

– Цього року збір урожаю лохини ми розпочали 23 червня – раніше, ніж минулоріч. Причина такого раннього початку сезону – неймовірна спека в кінці червня. Але така погода спричинила і зворотний ефект – багато втрат ягід на кущах. Так, лохина, ще не достигши, ніби зварилася і ледве рожевою псується на кущах. Такого в нас ще ніколи не було, – розповідає Андрій Шваб.

Першим на плантаціях «Блу Беррі», як і зазвичай, достиг сорт Дюк, причому досить вдало: ягоди великі, гарні та солодкі. Загалом у господарстві сорти лохини висаджені так, щоб був постійний і безперервний збір урожаю.

– Спочатку в нас достигає ранній Дюк, після цього розпочинається масове плодоношення середнього сорту Блюкропу. Потім ми переходимо на Ліберті, після чого триває збір ягід Аврори та Ласт Колу, – каже Андрій Шваб.

До слова, у «Блу Беррі» цьогоріч вперше будуть збирати врожай сорту Ласт Кол. За словами заступника директора компанії, він починає плодоносити в той же час, що й Аврора, але плодоношення триває на тиждень довше:

– Минулого року ми закінчили збирати ягоди сорту Аврора в середині вересня, тобто Ласт Кол закінчить плодоношення орієнтовно в 20-х числах вересня. Але оскільки в нас буде лише перший урожай, то, можливо, він закінчиться трохи раніше.

Саджанці цього року компанія «Блу Беррі» купувала в розсадника Fall Creek. Кажуть, що висадили цей сорт, аби максимально розтягнути сезон лохини.

– У подальшому, коли ми добудуємо нове сховище, плануємо його зберігати в камерах з регульованим газовим середовищем, – розповідає Андрій Шваб.

Ягоди лохини компанія «Блу Беррі» в основному реалізує на внутрішньому ринку, але й частина врожай йде на експорт. Як кажуть у господарстві, у зв’язку з війною та великою кількістю внутрішньо переміщених осіб, значною мірою зросла кількість замовлень на заході Україні, зокрема у Львові.

Андрій Шваб зазначає, що через війну на Закарпатті з’явилося багато внутрішньо переміщених осіб, які шукають роботу. Компанія «Блу Беррі» дає шанс кожному та доводить, що заробляти можна в такий складний час і в Україні:

– Усі наші працівники в однакових умовах: хто скільки зробив, стільки й заробив. Так, декілька днів поспіль людина в середньому збиралася по 50 кілограмів ягід у день. У результаті середня заробітна плата в день виходила 750 гривень. При цьому дехто заробляв і 1200 гривень у день, а хтось – 400 гривень.

Оксана МАРЧУК

Читайте також: «Ягідник» № 2 уже вийшов друком!

Журнал «Ягідник»

Останні статті