У Бельгії розробили дрон, який підраховує врожайність суниці

 У Бельгії розробили дрон, який підраховує врожайність суниці

Бельгійський науково-дослідний інститут Flanders Make розробив дрон для підрахунку врожаю суниці садової. Завдяки штучному  інтелекту він з повітря може підрахувати кількість ягід і допомогти фермерам точніше прогнозувати свій урожай, повідомляє futurefarming.com.

Flanders Make розробляє безпілотники, які з допомогою камер і датчиків, а також алгоритму їхньої роботи можуть проводити навіть інвентаризацію на складі. У випадку насаджень суниці садової дрон зібрав аерофотознімки квітучих рослин.

«Наш алгоритм проаналізував зображення і підрахував кількість видимих ягід та/або квітів. Окрім того, виконуючи ручний підрахунок, ми змогли визначити похибку між кількістю квітів, які розпізнаються цифровим способом, і фактичною їх кількістю. Завдяки цьому на основі зібраних зображень ми можемо максимально точно визначити фактичну кількість квітів на плантації», – зазначив дослідник з Flanders Make Роб Гейлен

За словами дослідників, основний фактор успіху проєкту  – використання штучного інтелекту. Ця технологія дозволяє безпілотникам самостійно виконувати завдання та миттєво аналізувати зібрані зображення.

Журнал «Ягідник»

Останні статті