У Бельгії кавуни вирощують… на гідропоніці

 У Бельгії кавуни вирощують… на гідропоніці

Бельгійська компанія Tomeco спробувала вирощувати в теплиці разом із томатами кавуни на гідропоніці. Плоди вагою до 1,5 кг виросли солодкими (Brix 9,5), повідомляє HortiDaily.

Виробник не вперше пробували вирощувати кавуни на гідропоніці. З лютого до середини червня проводився експеримент з вирощування плодів під світлом.

– Ідея полягала в тому, щоб побачити, чи разом із використанням SON-T в лютому було достатньо світла для кавунів. І нам це не зовсім вдалося, – зазначає представниця Tomeco Лінн Вермейрен.

50 рослин не давали щотижня 50 плодів, тому виробники були розчаровані.

Нині ж компанія Tomeco реалізує кавуни під ТМ Tomélon у трьох категоріях: 500-700 грамів, 700-1100 грамів і 1100-1500 грамів. При цьому чому один плід стає більшим і важчим, для виробників залишається загадкою.

Плоди всіх розмірів мають Brix 9,5, як і у південних конкурентів. Тепличні баштанні також добре зберігаються – 2 тижні за кімнатної температури та довше при охолодженні.

Оскільки вирощування кавунів у теплиці – нова справа, то для оцінки стиглості виробники позначають плоди кольоровими мітками після зав’язування та номерами для контролю врожаю.

Читайте також: в Україні зменшилися площі насаджень кавунів.

Вінницькі кавуни у тунелях: урожайність сягає 100 т/га.

Журнал «Ягідник»

Останні статті