У 2085brewery виготовили лимонад з лохиною та чорницею

 У 2085brewery виготовили лимонад з лохиною та чорницею

Компанія 2085brewery виготовила унікальний фруктовмісний напій – натуральний лимонад із лохини та чорниці без цукру та ароматизаторів, який є гідною альтернативою розрекламованим газованим напоям із високим вмістом цукру, барвників та хімічних замінників. Як виникла ідея створити такий унікальний напій та в чому його особливості, проєкту «Напої. Технології та Інновації» розповів співзасновник пивоварні 2085 Назар ДРЕБОТ.

– Тривалий час у нас був запит на безалкогольне пиво. Але оскільки ми вирішили додати фруктові, кислі пива в нашу лінійку, разом з ними й розробили натуральні лимонади. Адже такі розпіарені напої, як Fanta чи Coca-Cola, мають у складі величезну кількість цукру, барвників, ароматизаторів, підсилювачів смаку. Ми вирішили зробити напій без цих інгредієнтів. І в нас це вийшло, – розповідає Назар Дребот.

Новостворений лимонад у процесі виготовлення навіть не піддається термічній обробці, тому в ньому зберігаються всі вітаміни. У складі нового лимонаду немає ні грама цукру, консервантів та підсилювачів смаку. Серед інгредієнтів – тільки ягоди та вода. Тому цей напій тонізуючий. Його можна пити дітям, людям, які підтримують здоровий спосіб життя та правильне харчування, а також тим, кому заборонено вживати напої з цукром. Це корисний освіжаючий напій.

– Ми придумали лимонад ще рік тому. Але тоді не було технічної можливості його зробити, тому що ми варили багато пива, і не вистачало об’ємів для ще одного напою. Перед війною ми завезли додаткове обладнання, нові ЦКТ, розширили виробництво і планували запустити лінійку хард-зельцерів та ось цих лимонадів. Але почалася війна, і в нас виникли проблеми із сировиною. Адже ми використовуємо тільки імпортну сировину, а завозити її не могли. Ми вирішили, що настав час зробити щось з українських інгредієнтів. Сировини для варки пива не було, а ідея виготовлення лимонадів була. Тому ми одразу приступили до її реалізації, – ділиться Назар Дребот.

На час створення напою був  сезон лохини. Її закупили локально. Обирали ягоди за органолептичними характеристиками – смаком та ароматом.

– У смакові лимонаду переважає ягідна кислинка. Відчувається ароматика свіжої лохини. Є тривалий тонізуючий ягідний післясмак. Ціна напою – 40 грн. Придбати його можна на нашому заводі, в ресторанах-партнерах, на нашому сайті та в Good Wine. До речі, ми вже отримали багато позитивних відгуків щодо лимонаду. Приємно, що люди розуміють, що цей напій – чудова альтернатива напоям на ринку. Це перші крафтові справжні лимонади без використання хімії, – зазначає співзасновник пивоварні 2085.

Проте це ще не всі новинки пивоварні 2085. Зараз там працюють над виготовленням натурального тоніка, список інгредієнтів якого сягає 2 лінійок і серед яких – кардамон, ялівець, цедра лимона, лайма, грейпфрута, хміль тощо. Також тут працюють над виготовленням аналогу Fanta, але натурального, із маракуєю, апельсинами, мандаринами та лаймом. А ще готують солодкий лимонад із лактозою, малиною та полуницею. За словами Назара Дребота, це аналог найпопулярнішого десерту Milk Bar Victoria’s Secret.

– У виробництві всіх вищезазначених напоїв ми не використовуємо консервантів. Ми працюємо за спеціальною технологією, щоб зберегти незмінну фруктову структуру напою та забезпечити його стабільність на полицях. Адже напої можна зберігати до року, – зазначає Назар Дребот.

Читайте також: Лохина iBerry вийшла на ринок Великобританії та Фінляндії

Журнал «Ягідник»

Останні статті