У 2022 році експорт лохини з Аргентини скоротився вдвічі

 У 2022 році експорт лохини з Аргентини скоротився вдвічі

Цьогоріч прогнози щодо врожаю лохини в Аргентині досить-таки невтішні. За словами Алехандро Паннунціо, президента Асоціації виробників лохини Месопотамії (APAMA), попередньо Аргентина експортуватиме лише близько 5 тонн ягід, тобто половину обсягу, який вона в середньому поставляла в попередні роки. Водночас експорт лохини до США скоротився на 70 %, повідомляє freshplaza.

– Упродовж 10 років Аргентина не мала конкурентів у вирощуванні цієї культури. Ми навіть почали вирощувати її раніше, ніж Чилі. Але потім долучилися інші країни, і на ринок вийшли Перу, Мексика, Еквадор, Туреччина, Колумбія і Аргентина не змогла зберегти свою перевагу, – констатував він.

У результаті цієї зміни на міжнародному ринку країна втратила конкурентоспроможність, заявив Алехандро Паннунціо. За його словами, уповільнений розвиток сектору також спричинив появу застарілих сортів:

– Наші ягоди більше не конкурентоспроможні порівняно з ягодами з решти світу. Ми не змогли передбачити майбутніх гравців. Ми не скористалися чудовою позицією, яку мали. Ми розслабилися, і у нас не було бачення, як використати нашу перевагу до того, як інші країни почнуть висаджувати лохину. Тоді ми не збільшували обсяги, тому що ніхто не думав, що світ споживатиме стільки лохини.

Читайте також: Попри війну, Україна встановила рекорд експорту лохини

Журнал «Ягідник»

Останні статті