У 2021 році Україна збільшить експорт ягід, фруктів і горіхів на 13%

 У 2021 році Україна збільшить експорт ягід, фруктів і горіхів на 13%

2021 року Україна збільшила експортні відвантаження ягід, фруктів і горіхів. За попередніми оцінками, за цей період буде експортовано 177 тис. тонн цієї продукції, що на 13% більше за аналогічний показник минулого року. Про це повідомляє Український клуб аграрного бізнесу.

– Варто зазначити, що якщо раніше в структурі експорту цієї категорії переважали яблука та горіхи, то зараз значна частка належить ягодам. За результатами 10 місяців 2021 року ягоди займають 45% всього експорту в натуральному виразі. Найбільше експортується малина (20% експорту цієї категорії) та чорниця (17%). Реалізуються ягоди як в свіжому, так і в замороженому вигляді. Звісно, до кінця року ця структура трохи зміниться, оскільки Україна цьогоріч має гарний врожай яблук і вони будуть активніше експортуватися в останні 2 місяці 2021 року, – розповіла аналітик УКАБ Світлана Литвин.

Головними імпортерами українських ягід, фруктів і горіхів є країни Європейського Союзу. Сукупно вони генерують 86% експортної виручки України цієї категорії. Серед них найбільше імпортує Польща (34% української експортної виручки), Німеччина (9%) та Франція (8%). Така зосередженість на європейському ринку, передусім, зумовлена територіальною близькістю цих країн, а також підвищеним попитом зі сторони європейців на корисні для здоров’я продукти, зокрема на ягоди, фрукти та горіхи.

Читайте також: Китай найперспективніший для експорту ягід і фруктів?

Яка країна найбільший імпортер малини?

Журнал «Ягідник»

Останні статті