У 2021-му врожай суниці садової може стати найбільшим за останні роки

 У 2021-му врожай суниці садової може стати найбільшим за останні роки

Незважаючи на те, що криза, пов’язана з коронавірусом, вдарила по багатьох видах бізнесу, проте закриття ринків не зачепило ягідну галузь. Таку думку висловив керівник проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти» Олександр Хорев під час конференції FTrade Club Berries, організованої проектом «АПК-Інформ: овочі та фрукти». Інформаційним партнером заходу став «Ягідник».

За словами експерта, інтерес до суниці садової має хвилевий характер, тому не можна сказати точно, цьогоріч буде збільшення чи зниження насаджень суниці садової.

– За нашими оцінками, площі під суницею садовою збільшаться незначно, але через відсутність заморозків у травні урожай зросте суттєво. Можливо, це буде найбільший обсяг за останні кілька років, причому ягода буде якісною. Натомість ціни цього сезону не піднімуться, і жодної підстави для зміни цієї тенденції ми поки не бачимо, – зазначив говорить Олександр Хорев.

Що стосується лохини, то на думку фахівця, багато господарств цього річ можуть постраждати від низької активності покупців, але того рівня втрат, який був 2020 року, очікувати не варто. При цьому розміри плантацій з цією культурою ростуть стрімко, адже продавці саджанців повідомляють про активні продажі садивного матеріалу, тому виробництво цієї ягоди може бути критично високим.

Також Олександр Хорев зазначає, що активно зростає виробництво ремонтантної малини. І високі показники експорту замороженої малини, які спостерігалися минулоріч, збережуться і цього сезону.

Нагадаємо, на ягідній фермі самообслуговування Arkush UА можна власноруч назбирати суницю.

Думка експерта: ціна на суницю може знизитися до 30 грн/кг.

88% суниці садової в Україні вирощують домогосподарства.

Журнал «Ягідник»

Останні статті