У 2020 році імпорт ягід і фруктів сягнув рекордної позначки

 У 2020 році імпорт ягід і фруктів сягнув рекордної позначки

Українці стали більше споживати фруктів і ягід. Про це говорить не лише офіційна статистика, а й імпорт і обсяги його зростання. Так, 2020 року Україна було імпортувала майже 1 млн тонн різноманітних фруктів і ягід, повідомляє Український клуб аграрного бізнесу.

Це історичний максимум обсягів імпорту фруктів і ягід, який перевищує аналогічний показник минулого року на 8%, а також у 1,5 рази показник п’ятирічної давності.

– Відразу варто зазначити, що імпортуються в Україну переважно фрукти та ягоди, які не можуть вирощуватися в нас через несприятливі кліматичні умови. Винятком є лише яблука, однак їх доля в загальній структурі імпорту незначна – лише 1%, – зазначає аналітик УКАБ Світлана Литвин.

Безумовним лідером в імпортних поставках фруктів в Україну є банани, які займають третину всіх поставок. Далі знаходяться мандарини (19%), апельсини (9%), лимони (7%) і персики (5%). За останні 5 років найбільші темпи зростання демонструють поставки грейпфрутів та хурми, обсяги імпорту яких подвоїлися за вказаний період.

Нагадаємо, імпорт загрожує українським виробникам ягід.

Ягоди та баштанні стали в 2020 році одними з найприбутковіших.

Де заробляти впродовж наступних п’яти років на українському ягідному ринку?

Журнал «Ягідник»

Останні статті