У 2020 році експорт сербських ягід і фруктів зріс на 19%

 У 2020 році експорт сербських ягід і фруктів зріс на 19%

Секретар Асоціації рослинництва та харчової промисловості Торгової палати Сербії Олександр Богунович зазначив, що експорт фруктів і ягід у 2020 році зріс на 19%. Про це повідомляє Ekapija.

– Минулого року в Сербії виростили близько 1,6 млн тонн фруктів, а також експортували 503 тис. тонн суму близько 644 млн євро, що на 19% більше, ніж у 2019 році, – зазначив Олександр Богунович.

Найбільше доходу від експорту фруктів та овочів принесла малина – 259 млн євро. Основними ринками для сербської малини стали Німеччина, куди щорічно експортується близько 37%, Франція (17%) та Бельгія (7%). Від 5% до 7% поїхало до Великобританії, Нідерландів та інших країн ЄС. Окрім того, сербська малина також потрапила до США, Австралії та Росії.

– Ожина принесла дохід у розмірі 41 млн євро, а вишня – 40 млн євро. Лише замороженої вишні експортували на суму близько 32 млн євро. Окрім того, варто зазначити, що персики, нектарини, вишня та суниця садова експортувалися переважно на ринок РФ, – розповів Олександр Богунович.

Нагадаємо, ціни на малину в Сербії досягли піку.

В ЄС зняли обмежувальні заходи з експорту сербської малини.

У Сербії можливий ріст цін на малину.

Журнал «Ягідник»

Останні статті