Туреччина розширює експорт суниці садової

 Туреччина розширює експорт суниці садової

Обсяг експорту суниці садової з Туреччини в січні-березні цього року виріс на 333% порівняно з аналогічним періодом 2020 року – до 4 млн 307 тис. дол. Про це розповів глава Асоціації експортерів свіжих фруктів і овочів Егейського регіону Хайреттін Учак, повідомляє агентство «Анадолу».

За словами Хайреттіна Учака, за показниками виробництва й експорту суниці садової в Туреччині лідирує Егейський регіон, звідки закордонні поставки ягоди збільшилися на 160% – до 839 тис. дол.

– Якщо минулого року Туреччина експортувала суницю садову в 15 країн, то цього річ цей показник збільшився до 29 , – зазначив Хараттін Учак.

За його словами, в 2020 році доходи від продажу 25,6 тис. тонн свіжої суниці становили 24 млн 590 тис. дол.

– Близько 60 відсотків експорту цієї продукції припало на Російську Федерацію, Румунію, Ірак і Грузію. Зокрема, експорт суниці в Румунію зріс на 188% порівняно з 2019 роком. Мета на 2021 рік – довести експорт цієї ягоди до 40 мільйонів доларів, – сказав експерт.

Глава асоціації зазначив, що Туреччина реалізує на зовнішніх ринках не лише свіжу ягоду: минулого року експорт замороженої суниці становив 22,620 тис. тонн, а сушеної – 8 млн 327 тис. дол.

Нагадаємо, у Туреччині вирощування суниці на відстані збільшує її термін зберігання.

Туреччина стала європейським лідером з виробництва суниці садової.

Журнал «Ягідник»

Останні статті