Тунелі й агроволокно прискорять ягідний сезон

 Тунелі й агроволокно прискорять ягідний сезон

Тунелі або агроволокно не лише дозволяє розпочати ягідний сезон раніше й отримати вищі ціни та продукцію преміальної якості, а також розвантажити збирачів ягід. Про це на своїй сторінці у фейсбуці написала консультантка з ягідництва Ірина Кобринець.

– Передусім тунелі й агроволокно пришвидшують достигання урожаю для отримання більш ранньої ягідної продукції, а також щоб зловити хорошу ціну при реалізації ягоди, – зазначила Ірина Кобринець. 

Вона також додала, що для таких культур, як малина, ожина та лохина єдина можливість суттєво пришвидшити достигання і отримати при цьому преміальну якість ягоди – вирощування в тунелях:

– Це можна робити, вирощуючи традиційно в ґрунті,  а також розміщуючи рослини в контейнерах з субстратом. При вирощуванні суниці можна прискорити достигання ще простіше – для цього можна використати агроволокно. Але пришвидшують достигання не лише для отримання ранньої ягоди з метою реалізації за кращою ціною. Довгий час я це робила тільки для того, щоб розвантажити себе під час сезону збирання. Це практикується,  коли є велика площа одного сорту. Тоді частина укривається агроволокном і на секторах, де отримуємо ранню ягоду, можна ще й гарно протестувати готовність господарства до сезону, помітити проблеми, яких досі не передбачили, потренувати збирачів, – написала консультантка з ягідництва Ірина Кобринець.

Читайте також: Українське ягідництво в умовах воєнного стану: результати ягідної конференції (16–17 лютого, Рівне-Житомир)

Журнал «Ягідник»

Останні статті