Ціни на суницю в Бельгії тримаються на високому рівні

 Ціни на суницю в Бельгії тримаються на високому рівні

У Бельгії вже починають збирати перші врожаї суниці садової. Загалом ягода там зараз коштує від 4 до 4,5 євро за 500 г, що вважається хорошою ціною для цього сезону. Проте ще кілька тижнів тому її вартість коливалася від 7 до 8 євро за 500 г, що було пов’язано з низьким запасом суниці з Іспанії та Марокко, повідомляє jagodnik.pl.

У зв’язку з погодою та пізнішим висаджуванням рослин плодоносити вони почали трохи пізніше, ніж зазвичай, розповідає представник ягідного кооперативу Belgische Fruitveiling Дітер Евераертс. Якість суниці досить висока, а першим урожай дав сорт Клері.

– Пропозиція на суницю садову все ще обмежена, проте попит зростає кожного дня. Тож ціни протягом перших трьох тижнів не знизяться, – вважає Дітер Евераертс.

У Бельгії насаджень суниці садової під відкритим небом небагато. Фермери більше зосереджуються на вирощуванні ягід у теплицях, аби була можливість збирати суницю навесні та восени. До того ж вирощування в теплицях дозволяє отримати врожай до та після сезону найбільшої пропозиції ягід.

Раніше у Бельгії найпопулярнішим для вирощування був сорт Ельсанта. Однак зараз фермери обирають більше нових сортів. Так, Соната та Сенсація відрізняються своїм смаком, а Портола має тривалий термін зберігання, але не такі смачні ягоди.

Нагадаємо, у Бельгії розробили дрон, який підраховує врожайність суниці.

Чому суниця має бути прохолодною?

Прогноз виробництва суниці в деяких країнах ЄС.

Журнал «Ягідник»

Останні статті