Ціна на чорну смородину в Польщі досягне рекордних показників у 2020 році

 Ціна на чорну смородину в Польщі досягне рекордних показників у 2020 році

Урожай смородини в Польщі в 2020 році може перевищити 40 тис. тонн. Про це журналістам порталу sadyogrody.pl повідомив Павло Крачінскій, представник Інституту економіки, сільського господарства та харчової промисловості (Національний дослідницький інститут) Польщі.

“У нашій країні на ринку смородини домінує два основних види: порічка і чорна смородина. Ринок чорної смородини був дуже поганий протягом багатьох років, а ось порічка показала хорошу динаміку зростання за винятком попереднього сезону, але збільшення врожаю призвело до зниження вартості даної ягоди “, – прокоментував Павло Крачінскій.

На 17-19 червня оптова ціна червоної смородини для заморозки була 0,80 злотих ($ 0,20) за кг. Деякі підприємства та пункти збору платили 0,60 злотих ($ 0,15) за кг.

Цього року урожай смородини (переважно порічки) в Польщі може перевищити 40 тис. тонн. Збільшення врожаю і зниження попиту серед країн-імпортерів польської замороженої смородини також не сприяють зростанню цін. Аналітики прогнозують, що в сезоні 2020 року оптова вартість порічки в Польщі збережеться в діапазоні від 0,60 злотих ($ 0,15) до 0,80 злотих ($ 0,20) за кг.

Ситуація на ринку чорної смородини виглядає краще. Закупівельні ціни на цю ягоду для переробки (заморожування і виробництво соку) варіюються від 1,80 злотих ($ 0,46) до 2,20 злотих ($ 0,56) за кг в залежності від регіону. У зв’язку з несприятливими погодними умовами (заморозки і посуха) урожай чорної смородини в Польщі в 2020 році не буде великим.

“Імпортери зацікавлені в польській чорній смородині. Основним фактором стало зниження виробництва соків з іншої сировини (наприклад яблук), тому виріс інтерес до соку з чорної смородини. Неврожай минулого року призвів до дефіциту запасів даної ягоди в холодильних камерах. Суниця садова (полуниця) не змогла заповнити цей дефіцит. Так що є перспектива подальшого зростання цін на чорну смородину “, – додав Павло Крачінскій.

Учасники польського ринку очікують, що оптова вартість на чорну смородину в сезоні 2020 року сягне рекордних показників в 3,50 злотих ($ 0,89) за кг.

Джерело: FruitNews за матеріалами порталу АЯУ

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *