Три точки опори «Молодецької ягоди»: якість саджанців, продуманий догляд, інтенсифікація

 Три точки опори «Молодецької ягоди»: якість саджанців, продуманий догляд, інтенсифікація

Якою є українська малина, чи справді з гектара насаджень можна отримати 15 тонн ягоди, а в теплицях за рік зібрати врожай малини та суниці? Чому інтенсифікація ягідника – це не про добрива, а про радикальний технологічний підхід? Отримуйте відповіді на ці питання з досвіду засновника підприємства «Молодецька ягода» Євгена РИБЧАКА.

«Молодецька ягода» – невеличке ягідне господарство, розташоване в однойменному селі – Молодецьке на Черкащині. Його засновник, Євген Рибчак, 7 років працював за кордоном на ягідних плантаціях, а потім повернувся додому, щоб втілити найсміливіші технології вирощування відмінної ягоди в Україні. Основна культура у господарстві – малина. Її на майже 4 га землі вирощують для свіжого ринку, торік на полях висадили ще 2 га суниці, з них пів гектара – насадження в тунелях, тож активно експериментують з посадками, доглядом та підходами до роботи.

ТОЧКА ПЕРША – ЯКІСТЬ САДЖАНЦІВ

Багато дрібних виробників дуже обпеклося на вирощуванні малини, але Євген Рибчак був готовий до того, що після буму насаджень ціна на продукцію різко знижується. Натомість на молодецьких плантаціях створюють ягідний конвеєр: від літніх сортів малини (ними засаджено 70% площ) до пізніх із плавним переходом у ремонтантні сорти.

За будь-яким спадом прийде підйом, головне – робити власну справу з любов’ю. Ми вирощуємо кілька сортів із сімейства Глен, Еріка, Моллін Джуно, Октавія і не лише. Підібрали для вирощування певний сортимент, який допомагає спланувати збирання ягоди до листопада. Головне ж – рухатися в напрямку зниження собівартості, підвищення якості та врожайності ягоди, – наголошує Євген Рибчак.

Продовження статті читайте у друкованому номері “Ягідника”. Придбати його, а також ознайомитися із загальним змістом журналу ви можете тут.

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті