Три експерименти під егідою USАID проводять в українському ягідному господарстві

 Три експерименти під егідою USАID проводять в українському ягідному господарстві

ТОВ «Нікдарія» завдяки грантовій допомозі USAID реалізує у своєму господарстві кілька проєктів. Це грантові проєкти, результати яких будуть розповсюджуватися на всю країну.

Про це в інтерв’ю журналу “Ягідник” розповів керівник компанії Євгеній Харлан.

Для першого експерименту були закуплені метеостанції з датчиками вологості й автоматичним пошуком шкідників. Ця система моніторингу спрямована на запобігання негативним наслідкам погоди і дозволить фермерам розуміти, як правильно поводитися під час зміни погодних умов. Уся отримана інформація від цієї метеостанції є у відкритому доступі. Цікаво, що метеорологи теж використовують її для прогнозування погоди в регіоні.

Другий проєкт пов’язаний з автоматизованим обліком ягідних урожаїв у господарстві. Цією інформацією ТОВ «Нікдарія» ділиться з іншими господарствами і пропонує долучитися до цього проєкту.

Третій проєкт, який ще знаходиться на стадії обговорення, пов’язаний із бджільництвом. В Україні, починаючи з 1980-х років, не було жодного дослідження, яким чином бджоли впливають на процес запилення рослин і які наслідки цієї діяльності варто очікувати ягідним господарствам.

Яку кількість бджіл треба привозити на плантацію, наскільки від цього збільшується врожайність ягідних культур – все це поки що не відомо. Досвід, отриманий під час проведення цих трьох проєктів на плантації ТОВ «Нікдарія», буде передано іншим господарствам, і таким чином він буде корисний для ягідників всієї країни.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *