ТОВ «Нікдарія»: ягідництво у новому форматі. Або чому інновації приносять більший дохід, ніж класичні технології

 ТОВ «Нікдарія»: ягідництво у новому форматі. Або чому інновації приносять більший дохід, ніж класичні технології

ТОВ «Нікдарія» (ТМ iBerry) – одне з найбільш інноваційних ягідних господарств в Україні, розташоване в Радомишльському районі Житомирській області. Тут культивують 100 гектарів лохини та впроваджують найновіші розробки у сфері ягідівництва.

Навіть приставка «і» у назві ТМ iBerry наголошує на прагненні компанії до інновацій: в господарстві роблять ставку на інформаційні технології та автоматизацію виробництва. Це дозволяє вирощувати ягоду найвищої якості – нарівні з європейськими компаніями.

НАЙСУЧАСНІШІ АВТОМАТИЧНІ ЛІНІЇ З СОРТУВАННЯ ТА ПАКУВАННЯ

У 2020 році на підприємстві з’явиться і перша автоматична лінія Unitec Blueberry vision з сортування лохини, яка дозволяє без людського втручання сортувати ягоду за 16 параметрами: розміром, кольором, м’якістю плода, зовнішніми дефектами шкірки, ступенем перезрілості або в’янення тощо. Комп’ютер бачить кожну ягідку на конвеєрі та фотографує її спеціальним сканером.

– У світі лише три виробники зараз пропонують автоматизоване обладнання для сортування ягід, – зауважує Євген Харлан. – У частині технологій саме компанія Unitec вважається світовим лідером. У США теж є лінії для сортування ягід, але вони не настільки вдосконалені та сучасні, як Unitec Blueberry vision.

До речі, в Україні таку лінію, крім ТОВ «Нікдарія», ще ніхто не встановлював. Контракт на її поставку був підписаний на FRUIT LOGISTICA, про що повідомили у галузевому європейському журналі. Отже, встановлення такої сортувальної лінії в Україні – це подія для Європи.

ТОВ «Нікдарія» підписала угоду і про закупівлю пакувальної лінії італійського виробника. Це надсучасне обладнання світового рівня, яке дозволить пакувати ягоду у пінетки вагою 125 та 250 грамів. До речі, на цей час автоматизованим процесом пакування можуть похвалитися всього кілька українських ягідних компаній.

Ознайомитись з повним текстом інтерв’ю можна у журналі “Ягідник” №1 (17).

Оформити передплату на журнал «Ягідник»:

• за тел. +38 096 491 66 92, +38 068 513 31 87;

• e-mail nti.sad@gmail.com, sad2017@ukr.net.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *