ТОП-5 порад як обрати саджанці лохини для власного господарства

 ТОП-5 порад як обрати саджанці лохини для власного господарства

ТОП-5 порад як обрати саджанці лохини для власного господарства

Чимало українців все більше починають цікавитись лохиною. І не лише для вирощування ягоди у промислових цілях, а й для культивування кущів у власному саді чи дворі. Та якщо власник плантації чи ягідного господарства може поїхати у розсадник, обрати вітчизняний чи закордонний посадковий матеріал, то у садівника-аматора вибір куди вужчий.

Експерти компанії ТОВ «Berry Partner» відповідають на питання наших читачів та розповідають – як обрати правильно саджанці лохини для посадки на власному господарстві.

  1. Шукайте перевірених продавців. Не у бабці з ринку, чи чоловіка в інтернеті, який просить гроші наперед. Нині комунікація та можливості людей – дуже широкі. Перевірте постачальника в мережі, почитайте відгуки, промоніторте тематичні групи. А по можливості – завітайте й в гості до продавця у розсадник чи на господарство. Так ви зможете побачити де і в яких умовах вирощують саджанці лохини.
  2. Подбайте про сорт. Для великих плантацій експерти рекомендують висаджувати менше сортів, в дома – можна трішки проекспериментувати. Але враховуйте морозостійкість сорту, строки дозрівання та смак ягоди. Зауважте, лохина  північноамериканська рослина. Вона легко витримує низькі температури. Лише можуть підмерзнути молоді пагони. Для України найбільше підходять сорти, які за морозостійкістю USDA відповідають п’ятій зоні (це приблизно -32°C), стійкі до захворювань і не вимогливі до умов вирощування. Брати сорти, які ростуть в Італії, Голландії нерозумно. Наприклад, Нельсон і Патріот можна садити на півночі нашої країни. В Україні варто звернути увагу на пізні сорти, як-от  Елліот
  3. Підготуйте землю. Оскільки лохина – це багаторічна культура (вік деяких плантацій досягає 40 років), то особливу увагу потрібно приділити вибору ділянки. Оптимальна кислотність ґрунту коливається в межах 4,5-5,5. Обов’язкова умова правильної посадки лохини – хороше дренування землі, адже в дикій природі ягода росте на краях боліт. Також необхідні умови – низький рівень грунтового кальцію.
  4. Мульча і добрива. Тирса, збагачення субстрату органічною масою, що покращує колоїдну структуру ґрунту. Часто міжряддя, де посаджена лохина, накривають агроволокном, що дає змогу відмовитися від застосування гербіцидів для боротьби з бур’янами. Замість агротканини перші три роки можна використовувати плівку.
  5. Вимоги до саджанців. Правильний саджанець повинен бути з добре розвиненою кореневою системою, гарними пагонами. Оптимальна висота куща – до 80 см.
  • Адреса: ТОВ «Berry Partner», Львів, вул. Городоцька, 355
  • Електронна пошта: info@bp.lviv.ua
  • Моб. телефон: +38 (063) 073 88 48

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *