ТОП-3 порад, які допоможуть обрати якісні саджанці суниці

 ТОП-3 порад, які допоможуть обрати якісні саджанці суниці

Суниця садова (або ж як її часто називають полуниця) – одна з улюблених ягід і дітей, і дорослих. Для успішного вирощування увєї ягоди потрібно правильно вибрати ділянку, сорт, розсаду, спосіб посадки та врахувати ще багато вагомих дрібниць.

Про основні секрети та нюанси вибору відмінних саджанців читачам «Ягідника» розповідає Олег Чернов, власник розсадника “Клубника Юга”.

Саджанці суниці у розсаднику Олега Чернова

Традиційно, суницю садову висаджують як і в промислових господарствах, так і на ділянках біля дому навесні чи восени. Це пов’язано з тим, що для майбутнього відмінного врожаю ягід необхідна в першу чергу якісна розсада, а найкращі вусики-саджанці з’являються ранньою весною або пізнім літом, коли температури невисокі, а вологи достатньо.

Саджанці суниці у розсаднику Олега Чернова
  1. Обираємо саджанці. Для висадки суниці садової відбирають саджанці з двома непошкодженими листками та первинними корінцями світлого кольору довжиною максимум до 1 см. Слід стежити, щоб на корінні не було залишків землі й воно було цілим та неушкодженим.
  2. Підготовка грядки. Суницюрекомендують висаджувати на добре освітлюваних ділянках, де раніше росли часник, цибуля, коренеплоди або бобові. У будь-якому випадку перед висадкою розсади ділянку необхідно очистити від бур’янів і змішати грунт. Ця ягода досить вибаглива, тому крім землі для приготування грунту знадобиться компост, перепрілий гній або біогумус, зола. Лунки під саджанці роблять глибокими і широкими. Відстань між лунками – 30-50 см. Відстань між рядами – 40 см. Вийняту з лунок землю змішують з іншими компонентами грунту в таких пропорціях: 1 відро землі, 1 відро гною, 1 відро компосту, 2 склянки золи. З підготовленого таким чином грунту в центрі кожної лунки роблять невеликий горбок.
  3. Технологія посадки суниці в домашніх умовах. Як і будь-яку іншу культуру, суницю краще висаджувати в похмурий день або ввечері. За годину до висадки розсаду потрібно полити, ще краще буде на пару годин замочити саджанці у воді. Отже, у нас є підготовлені молоді кущі, лунки з «насипами» і залишки грунтової суміші. Залишається тільки встановити кожен кущик на горбок так, щоб точка росту (так зване “сердечко”) було на одному рівні з поверхнею грядки, а коріння розправлені по схилах пагорба. Потім, притримуючи кущик, необхідно засипати його підготовленим заздалегідь грунтом і одночасно проливати водою. Це робиться для того, щоб контакт коренів і землі був більш тісним. Обов’язково потрібно стежити за тим, щоб точка зростання не була надмірно заглиблена або занадто піднята над ґрунтом.

Більш детальні консультації та відмінні саджанці суниці можна отримати у Олега Чернова за телефоном 0977380028, 0993006077

Журнал «Ягідник»

2 Reviews

ajaqibod
1

[url=http://mewkid.net/when-is-xuxlya/]Amoxicillin[/url] <a href="http://mewkid.net/when-is-xuxlya/">Buy Amoxil</a> ruk.xrbc.jagodnik.info.ytb.gl http://mewkid.net/when-is-xuxlya/

afawajxaqe
1

[url=http://mewkid.net/when-is-xuxlya/]Amoxicillin[/url] <a href="http://mewkid.net/when-is-xuxlya/">Buy Amoxicillin</a> kxo.tsej.jagodnik.info.abp.lo http://mewkid.net/when-is-xuxlya/

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *