TOMRA Food: найкращі рішення для пакування та сортування продукції

 TOMRA Food: найкращі рішення для пакування та сортування продукції

Очолити революцію ресурсозбереження, мінімізувати кількість відходів і забезпечити оптимальне використання ресурсів нашої планети – місія компанії TOMRA. Як інноваційний виробник обладнання для сортування різноманітних видів продуктів, зокрема ягід, фруктів, горіхів та овочів, TOMRA дозволяє виробникам, переробникам та пакувальникам краще використовувати сировину, зменшуючи кількість харчових відходів. Щоб показати, як можна цього досягнути, представники TOMRA Food поспілкувалися із представником проєкту «Ягідник».

Компанія TOMRA Food розробляє та виготовляє сенсорні сортувальні машини й інтегровані рішення для харчової промисловості після збирання врожаю, а також впроваджує найсучасніші в світі аналітичні технології та застосовує їх для сортування та оцінювання фруктів, ягід, овочів і горіхів. TOMRA Food – член групи компаній TOMRA, яка була заснована 1972 року спочатку з розробки, виробництва та продажу автоматів зворотного продажу для автоматизованого збору використаних контейнерів. Нині в більш ніж 80 країнах світу працює більше 100 000 одиниць обладнання TOMRA.

50 РОКІВ ДІЯЛЬНОСТІ TOMRA

Цьогоріч група компаній TOMRA відсвяткувала 50-річчя і презентувала нову стратегію бренду, яка підтверджує напрямок її майбутнього. Оголосивши це на міжнародній виставці Fruit Logistica, компанія представила нову роботизовану пакувальну машину та сортер преміумкласу для заморожених овочів і фруктів.

– За 50 років діяльності компанія TOMRA стала лідером світового ринку. Це беззаперечний доказ нашої здатності адаптуватися, впроваджувати інновації та надавати рішення, які справді потрібні нашим клієнтам, – сказала президент і СЕО TOMRA Group Туве АНДЕРСЕН.

Виконавчий віце-президент і керівник TOMRA Food Мішель ПІКАНДЕ зазначив, що компанія прагне очолити революцію ресурсів у світі, де кожен шматочок їжі має значення:

– Ми прагнемо трансформувати та допомогти нашим клієнтам нагодувати світ, підвищити врожайність і мінімізувати відходи. Зосереджуючись на сортуванні та тісно співпрацюючи з нашими клієнтами, ми можемо підвищити цінність їжі від збору врожаю до його обробки та пакування, а також до розподілу та споживання.

Так, нова стратегія бренду TOMRA Food полягає в тому, що компанія ще тісніше працюватиме з виробничими, фасувальними та переробними підприємствами для оптимізації процесу створення харчових продуктів, а це доводить девіз компанії: кожен ресурс має значення.

Варто додати, що всі чотири підрозділи групи компаній TOMRA оголосили колективну місію на майбутнє, мета якої – «максимально оптимізувати те, що ми всі використовуємо, споживаємо та повторно застосовуємо, щоб створити світ без відходів».

Новий робот-пакувальник KETE16: висока якість і неперевершені можливості

Під час виставки Fruit Logistica компанія TOMRA Food презентувала нову роботизовану пакувальну машину KETE16. Пропускна здатність, швидкість та універсальність систем KETE16 дають користувачам можливості, яких ще не було раніше. Жодне інше роботизоване пакувальне обладнання на ринку не підтримує такий широкий діапазон форматів упаковки або не має можливості працювати з ними на таких високих швидкостях.

Обладнання KETE16 розподіляє один потік продуктів на чотири зони, підбираючи пакунки знизу, щоб акуратно поміщати їх у лотки або коробки. Воно розроблене для швидкого та простого перемикання між форматами та для мінімізування ризику пошкодження продукту завдяки своєму унікальному дизайну. Ця технологія доступна для ягідної та фруктової промисловості, але буде впроваджена і в інших категоріях, таких як кондитерські вироби та горіхи. Конструкція технології підходить для автоматизації як малих, так і великих операцій.

– Новий робот KETE16 інтегрується з нашою системою пакування CURO, яка, зокрема, славиться своєю точністю у зважуванні та м’яким поводженням із продуктом, а також має можливість перемикатися між різними форматами упаковки. Ця швидка і послідовна роботизована пакувальна машина значно покращить ефективність роботи наших клієнтів, особливо в ягідному секторі, – зазначив глобальний категорійний директор з лохини компанії TOMRA Food Джошуа МІЄРС-ДЖОНС.

TOMRA 5C: ПРЕМІАЛЬНЕ СОРТУВАННЯ

Окрім того, компанія TOMRA Food випустила та презентувала на виставці Fruit Logistica обладнання для сортування преміумкласу TOMRA 5C, яке обладнане унікальною технологією ідентифікації біометричних підписів для заморожених фруктів та овочів для виявлення важкодоступний дефектів. Обладнання TOMRA 5C вперше представили у 2020 році для сортування сухофруктів і горіхів, але з самого початку ця машина була розроблена і для інших продуктів, зокрема для заморожених овочів і фруктів.

Після випробувань з одним основним процесором IQF Vegetables у США та інших країнах Європи ця машина тепер доступна для ліній індивідуальної швидкої заморозки. Перевірка проводилася протягом інтенсивного періоду, коли машини працювали дві або більше змін на день і сортували чотири-п’ять тонн продукції щогодини. Були протестовані різні продукти, щоб оцінити поведінку в новій інтегрованій системі подачі та підтвердити, що результати відповідатимуть очікуванням клієнтів. Випробування показали чудові результати навіть із овочами, які зазвичай важко сортувати. Це, зокрема, паслін у горошку, стосується білої цвітної капусти, хробаки в суміші фруктів тощо.

При цьому обладнання TOMRA 5C вже підтвердило, що воно може витримувати важкі умови, характерні для середовища IQF, зі здатністю добре працювати при високих (50 °C) або низьких (до -30 °C) температурах.

Машина для сортування TOMRA 5C розташована на технологічній між тунелем IQF та пакувальною станцією, щоб проводити остаточні перевірки безпеки харчових продуктів і якості продукції. Коли заморожений продукт досягає кінця лінії для фасування в пакети, сортувальник розпізнає та видаляє будь-які залишки сторонніх матеріалів, а також сторонні рослинні речовини та важковиявлені дефекти продукту (наприклад, стебла зеленої квасолі чи гороху). Це надзвичайно важлива вимога, яку зазвичай дуже складно задовольнити у випадку сортування органічних фруктів чи овочів, адже вони містять більше небажаних матеріалів (рослинних залишків, комах тощо).

Окрім того, найсучасніші технології TOMRA 5C забезпечують й інші експлуатаційні переваги. Порівняно зі своїм попередником, обладнанням Nimbus BSI, ця нова машина ще більше підвищує ефективність сортування продукції. Що важливо, підтримувати роботу обладнання в оптимальному стані набагато легше, адже воно має більш гігієнічну конструкцію. Завдяки цьому час очищення устаткування значно скорочується порівняно з Nimbus BSI. TOMRA 5C може працювати з набагато більшою потужністю.

Надзвичайно висока точність сортування TOMRA 5C стала можливою завдяки поєднанню лазерів високої роздільної здатності з інноваційною технологією ідентифікації біометричних підписів (BSI) від TOMRA. Це, зокрема, означає, що кожен об’єкт, який проходить лінією сортування, оцінюється не тільки за кольором і формою, а й за біологічними характеристиками. Це спектральне зображення нового покоління здатне зазирнути всередину продуктів, розташованих на лінії, ідентифікуючи їхні унікальні біометричні характеристики або так звані «відбитки пальців». Технологія BSI чітко порівнює якісні та неякісні продукти та здатна виявляти навіть менші дефекти, ніж ті, які розпізнаються звичайною спектральним методом.

Ефективність цього обладнання також підвищується завдяки підключенню до хмарної платформи даних TOMRA Insight. Отримавши доступ до живих даних із сортувальної машини, оператори можуть майже миттєво підвищити ефективність лінії. Для прикладу, коли заморожені продукти змішуються, ця установка може гарантувати, що кожен пакет буде запакований правильною сумішшю. Крім того, ретроспективний доступ до даних дає можливість кількісно оцінити стандарти сировини від постачальників і приймати більш обґрунтовані бізнес-рішення.

Для того, щоб обладнання TOMRA 5C працювало в оптимальній продуктивності, допомагає функція Heartbeat, яка в один клік надає інформацію про стан машини й автоматично запускає сигнали тривоги у випадку, якщо вона несправна. Таким чином, очищення устаткування полегшується, а час безперебійної роботи збільшується завдяки гігієнічному дизайну з мінімальними вигнутими поверхнями та легким доступом до них. Окрім того, перевірений роками інтерфейс користувача TOMRA ACT дуже спрощує експлуатацію обладнання.

– Попередник цього обладнання для преміумсортування міг працювати лише з горіхами та сухофруктами. Натомість TOMRA 5C може сортувати ще й заморожені ягоди, фрукти та овочі. Це устаткування обладнане лазерною технологією, аби якнайкраще сканувати продукцію, яка сортується. Також ми впровадили новітню технологію BSI – ідентифікації біометричного даних, аби ще краще оцінювати стан продуктів, які знаходяться на лінії. Словом, ми робимо все, щоб зробити продукти наших клієнтів максимально безпечними, – зазначив регіональний менеджер із продажу компанії TOMRA Food Френк де БРАУЕР.

Контакти: https://www.tomra.com/

Безкоштовно завантажити випуск журналу «Ягідник» № 2 можна тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2022 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник» і «Садівництво і Виноградарство. Т.І.»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Все буде Україна!!!

Журнал «Ягідник»

Останні статті