TOMRA 5C: сортувальна машина преміумкласу від TOMRA Food

 TOMRA 5C: сортувальна машина преміумкласу від TOMRA Food

Компанія TOMRA Food випустила на ринок обладнання для сортування преміумкласу TOMRA 5C з унікальною технологією ідентифікації біометричних підписів для заморожених фруктів та овочів. Новину продемонстрували на Fruit Logistica – провідній міжнародній виставці промисловості свіжих фруктів. Відвідувачі стенду TOMRA мали можливість переглянути в режимі онлайн демонстрацію роботи нового сортувального обладнання в випробувальному центрі TOMRA в бельгійському Левені. Про це повідомляє пресслужба компанії.

Якщо розмістити машину для сортування TOMRA 5C на технологічній лінії між тунелем IQF і пакувальною станцією, можна з високою точністю проводити остаточні перевірки харчової безпеки та якості продукції. Коли заморожений продукт досягає кінця лінії для фасування в пакети, сортувальник розпізнає та видаляє будь-які залишки сторонніх матеріалів, а також сторонні рослинні речовини (EVM) і важковиявлені дефекти продукту (наприклад, стебла зеленої квасолі чи гороху). Ці можливості виявлення значно знижують ризики скарг споживачів або відкликання продукції. Це надзвичайно важлива вимога, яку дуже складно задовольнити з органічними фруктами й овочами, які зазвичай на технологічній лінії містять більше небажаних матеріалів (комахи тощо).

Окрім захисту репутації бренду, найсучасніші технології TOMRA 5C забезпечують інші експлуатаційні переваги. Порівняно зі своїм високоефективним попередником, Nimbus BSI, ця нова машина ще більше підвищує ефективність сортування та врожайність. Окрім того, підтримувати роботу обладнання в оптимальному стані набагато легше, до того ж вона має більш гігієнічну конструкцію, що скорочує час очищення приблизно на 35 % порівняно з Nimbus. Що важливо, TOMRA 5C має більшу на 5-10 % потужність.

TOMRA 5C вперше представили у 2020 році для сортування сухофруктів і горіхів, але з самого початку ця машина була розроблена для різних продуктів, зокрема для заморожених овочів і фруктів. Ця машина тепер доступна для ліній IQF після випробувань з одним основним процесором IQF Vegetables у США та інших країнах Європи. Перевірка проводилася протягом інтенсивного шеститижневого періоду, коли машини працювали дві або більше змін на день і сортували чотири-п’ять тонн продукції щогодини. Ефективність сортування оцінювалася за допомогою більш ніж 20 різних видів овочів і фруктів.

Випробування показували чудові результати – навіть із овочами, які зазвичай важко сортувати: зокрема, з білою цвітною капустою чи горошком.

Висока ефективність і продуктивність TOMRA 5C

Неперевершена точність сортування TOMRA 5C стала можливою завдяки поєднанню лазерів високої роздільної здатності з інноваційною технологією ідентифікації біометричних підписів (BSI) від TOMRA, що означає, що кожен об’єкт, що проходить лінією, оцінюється не тільки за кольором і формою, а й за біологічними характеристиками. Це спектральне зображення нового покоління здатне зазирнути всередину матеріалів на лінії, ідентифікуючи їхні унікальні біометричні характеристики або «відбитки пальців». BSI чітко порівнює хороші та погані матеріали і здатний виявляти навіть менші дефекти, ніж ті, які розпізнаються звичайною спектральною технологією.

Ефективність також підвищується завдяки підключенню до хмарної платформи даних TOMRA Insight. Отримавши доступ до живих даних із сортувальника, оператори можуть майже миттєво підвищити ефективність лінії. Коли заморожені продукти змішуються, ця установка може гарантувати, що кожен пакет буде запакований правильною сумішшю. Крім того, ретроспективний доступ до даних дає можливість кількісно оцінити стандарти сировини від постачальників і приймати більш обґрунтовані бізнес-рішення.

Підтримці роботи TOMRA 5C для оптимальної продуктивності сприяє функція Heartbeat, яка в один клік надає інформацію про стан машини й автоматично запускає сигнали тривоги, якщо вони несправні. Очищення полегшується, а час безперебійної роботи збільшується завдяки гігієнічному дизайну машини з мінімальними вигнутими поверхнями та легким доступом. Експлуатація спрощується завдяки добре перевіреному інтерфейсу користувача TOMRA ACT. І ця машина підтвердила, що вона може витримувати важкі умови, характерні для середовища IQF, зі здатністю добре працювати при температурах до 50°C або низьких до -30 °C.

Про TOMRA Food

Компанія TOMRA Food розробляє та виготовляє сенсорні сортувальні машини й інтегровані рішення для харчової промисловості, а також впроваджує найсучасніші в світі аналітичні технології та застосовує їх для сортування, сортування та очищення.

Понад 12 800 одиниць встановлені на харчових підприємствах, які займаються виробництвом, пакуванням і переробкою кондитерських виробів, фруктів, сухофруктів, зерна та насіння, продуктів з картоплі, білків, горіхів та овочів.

Місія компанії полягає в тому, щоб надати своїм клієнтам можливість підвищити ефективність роботи та забезпечити безпечне постачання харчових продуктів за допомогою інноваційних, придатних для використання технологій. Для досягнення цього TOMRA Food керує центрами передового досвіду, регіональними офісами та виробничими центрами в США, Європі, Південній Америці, Азії, Африці та Австралії.

TOMRA Food – член групи компаній TOMRA, яка була заснована 1972 року  з розробки, виробництва та продажу автоматів зворотного продажу (RVM) для автоматизованого збору використаних контейнерів для напоїв. Сьогодні TOMRA пропонує технологічні рішення, які забезпечують циркулярну економіку за допомогою передових систем збору та сортування, оптимізують відновлення ресурсів і мінімізують відходи в харчовій, переробній та гірничодобувній промисловості.

Близько 100 000 одиниць обладнання TOMRA працює в більш ніж 80 країнах світу.

Контакти:

Марійке Беллеманс, директор бренду та комунікацій

Research Park Haasrode 1622, Romeinse straat 20

3001, Левен, Бельгія

 +32 (0) 476 74 19 18, marijke.bellemans@tomra.com, www.tomra.com/food

Читайте також: Презентуємо новий номер журналу «Садівництво і Виноградарство. Горішник. Напої. Т.І.»

Журнал «Ягідник»

Останні статті