Точка зору: в Україні треба розвивати переробку лохини

 Точка зору: в Україні треба розвивати переробку лохини

Лохина – це та ягідна культура, яку переважно споживають у свіжому вигляді, тому ринок в Україні розвинений саме ринок свіжої лохини. Але після сортування у виробників завжди залишається відсоток так званих некондиційних ягід, які можна було б переробляти. Таку думку в ексклюзивному коментарю проєкту «Ягідник» висловила співвласниця фермерського господарства «Грасс Авеню» (ТМ StarBerries) Олена ВОРОБЙОВА.

– В Україні немає розвиненого ринку переробки лохини. А з цієї ягоди можна робити багато чого: і джеми, і добавки до йогуртів, і соки, і соуси, і вино, і лікери! Але чомусь пререробники не хочуть цим займатися, адже у нас більше розкручена чорниця, тому вони перероблять саме її, – сказала Олена Воробйова.

Читайте також: Українське ягідництво в умовах воєнного стану: результати ягідної конференції (16–17 лютого, Рівне-Житомир)

За її словами, в усіх виробників є лохина, яка йде на свіжий ринок, але після сортування все ж таки залишається та частина ягід, яку можна було б переробляти:

– Така лохина є і в нас Зараз ми шукаємо покупця і на неї, але в нас немає часу шукати його і думати, приїде він сьогодні чи ні. Хочеться мати постійного партнера і постійний контракт. На таку ягоду ми маємо тару, в яку могли б фасувати цю лохину та відправили на підприємство, яке в подальшому заморозить її буде переробляти.

Читайте також: Вина з лохини, жимолості та інших ягід

Журнал «Ягідник»

Останні статті