Точка зору: ціна на малину тримається завдяки експорту

 Точка зору: ціна на малину тримається завдяки експорту

Цього року ситуація на малиновому ринку України спостерігається така ж, як і в 2021-му. Ціна на малину висока, причому навіть перевищує вартість лохини. Які причини цього явища, ексклюзивно «Ягіднику» розповів керівник ПрАТ «Вінниччина» Олександр Хом’як.

– Цього року сезон малини почався з гарної ціни – 120-130 грн/кг. Наразі (станом на середину серпня – ред.) ми здавали ягоди на заморожування за 95-105 грн/кг. Натомість на свіжому ринку вартість ягоди коливається в межах 130-135 грн/кг. Словом, ціна на малину гарна. Не знаю, яка ситуація спостерігатиметься наступними роками, бо через високу ціну на малину впродовж 2 років зараз всі почнуть масово її вирощувати. Загалом я вважаю, що гарна ціна на малину тримається завдяки експорту, адже все, що відправляється в Європу, має гарну ціну, – переконаний керівник ПрАТ «Вінниччина».

Олександр Хом’як розповідає, що в подальшому планує розширювати ягідні плантації. Зокрема, на підприємстві висадять ще 5 гектарів малини та 5 гектарів суниці садової. Для цього вже розробили проєкти і планують подати заявку для отримання гранту на закладання садів і ягідників.

– Плануємо висадити літню малину. Ми намагаємося організувати безперервний збір малини, щоб її плодоношення починалася в липні та  закінчувалася пізно восени, – каже Олександр Хом’як.

Читайте також: Зустрічайте новий випуск журналу «Ягідник»!

Журнал «Ягідник»

Останні статті