Точка зору: ціна на малину буде на рівні 2021 року

 Точка зору: ціна на малину буде на рівні 2021 року

Тарас Андрійчук – ліворуч зверху

Враховуючи те, що в Європі вже спостерігаються певні негативні тенденції щодо врожаю малини, цьогоріч ціна на ягоду в Україні буде приблизно такою ж, як і минулого року. Таку думку висловив голова кооперативу «Файна поляна» Тарас Андрійчук в ексклюзивному коментарю «Ягіднику», а також розповів про те, як підприємство працює в умовах війни та реалізовує поставлені цілі.

– Я вважаю, що вартість малини триматиметься на рівні 2021 року або, можливо, буде нижчою не більш ніж на 20–25 %. Загалом цьогоріч очікується висока рентабельність бізнесу, і якщо Україна матиме хороший урожай, то на фоні проблем у Європі вона зможе реалізувати його за хорошою ціною, – каже голова кооперативу «Файна поляна» Тарас Андрійчук

З початком війни плани кооперативу «Файна поляна» не змінилися. Так, бюджет дещо скоротився, але запланована на 2022 рік робота буде виконуватися. Зокрема, кооператив планує доставити обладнання на новий шокер, збільшувати площу території для роботи, а також облаштовуватиме пункт попереднього охолодження ближче до виробників ягід, завдяки чому вдасться покращити ягідну продукцію.

– Робота в полі не зупиняється, ми постійно намагаємося підбадьорювати всіх наших учасників кооперативу. Ми впевнені, що Європа буде ставитися до нас з більшою прихильністю, ніж раніше. Все, що ми виробляємо, йшло переважно на експорт, адже внутрішній ринок ягоди не настільки великий. Сподіваюся, Європа нам буде цього року допомагати. Зокрема, вже скасовуються мита, збільшуються квоти та реалізовуються інші кроки, які допоможуть полегшити нам роботу, а іншим – вийти на експортний рівень, – каже Тарас Андрійчук. – Словом, наша робота не зупиняється, ми працюємо з ентузіазмом. Ми розуміємо, що економіку країни потрібно підтримувати, вона повинна не просто працювати, а працювати в подвійному режимі, з подвоєними силами, щоб забезпечити майбутнє. Війна – це не спринт, це марафон. Вона затягнеться не на місяць. І в цьому марафоні ми маємо бути сильніші, ніж наш ворог.

Оксана Марчук

Читайте також: Медіагрупа «Технології та Інновації» запрошує до співпраці!

Журнал «Ягідник»

Останні статті