Точка зору: ринок лохини перенасичений, тому потрібно диверсифікувати бізнес

 Точка зору: ринок лохини перенасичений, тому потрібно диверсифікувати бізнес

Підсумовуючи ягідний сезон 2022 року, всі фермери та аналітики зазначають, що ринок уже перенасичений лохиною. Це, відповідно, спричиняє зниження ціни на ягоду. Саме тому все більше виробників намагаються диверсифікувати свій бізнес, висаджуючи нові культури. Так, уже найближчим часом лохина перестане бути основною культурою, яку вирощують на ягідній фермі «Озеряна». Про це в ексклюзивному коментарю проєкту «Ягідник» розповів співзасновник підприємства Ярослав Мовчун.

На думку Ярослава Мовчуна, через те, що на ринку України лохини стає все більше, ціна на неї буде і надалі знижуватися. І якщо в сезоні 2023 року не буде проблем з погодними умовами, то у всіх фермерів знову буде гарний урожай, який буде складно реалізувати, зокрема і через те, що багато українців зараз покинули свої домівки та виїхали за кордон.

Читайте також: Доступна програма конференції «Ягідництво і переробка в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!»

– Тому я вважаю, що зараз фермерам не варто збільшувати насадження лохини, адже ми не знаємо, що буде з ягодою далі. Потрібно вирощувати інші ягоди та диверсифікувати ризики так, щоб було куди далі розвиватися, а не просто висаджувати більше лохини, щоб отримувати більший прибуток, – зазначив Ярослав Мовчун. – Ми наразі готові до будь-яких викликів та розуміємо, що ціна на лохину буде і надалі знижуватися. Тому вже невдовзі лохина перестане бути нашою основною культурою, яку ми вирощуємо.

За словами Ярослава Мовчуна, на ягідній фермі «Озеряна» у сезоні 2023 року планують додати й інші культури, зокрема як ягідні, так і овочеві. Наразі триває вибір і закупівля насіння та садивного матеріалу.

Читайте також: Під час ягідної конференції 16 лютого збиратимуть кошти для ЗСУ

Правильні сорти – запорука успішного розвитку плантації

Журнал «Ягідник»

Останні статті