Точка зору: попит на смородину є, а от ціна не завжди влаштовує

 Точка зору: попит на смородину є, а от ціна не завжди влаштовує

Поки сад волоського горіха вступить у промислове плодоношення, пройде не один рік. Тому для того, щоб отримувати в цей період хоч якийсь прибуток, виробники часто висаджують ягідні культури, плодоношення яких настає на перший чи другий рік після посадки. Так, у фермерському господарстві «Сади Черкащини» саме з цієї причини на 1 гектарі висадили смородину, поки на інших 25-ти росте та розвивається сад волоського горіха. Детальніше про це в ексклюзивному коментарю проєкту «Ягідник» розповів засновник і керівник ФГ «Сади Черкащини» Олег Коновалюк.

– Кожного року вартість ягід смородини різна: одного року ціна така, що навіть збирати їх не хочеться, адже витрати більші, ніж прибуток. А іншого року, буває, ціна досить непогана, – каже засновник підприємства Олег Коновалюк.

Читайте також: Виграйте запрошення на міжнародну конференцію для садівників, ягідівників та горіхівників

За його словами, вибір впав саме на цю ягідну культуру, бо вона плодоносить на початку літа, завдяки чому можна отримати хоч якийсь прибуток і забезпечити працівників якоюсь роботою:

– Ми продаємо смородину в основному у свіжому вигляді. Переважно наш урожай забирають оптові покупці для подальшої реалізації на базарах, але, буває, що й самі здаємо ягоду на заморожування. варто зазначити, що попит на смородину є, але ціна на неї нас не завжди влаштовує.

Детальніше про досвід вирощування волоського горіха, власну селекцію, а також виготовлення горіхової олії в ФГ «Сади Черкащини» читайте в наступному випуску журналу «Садівництво і Овочівництво. Технології та Інновації», робота над яким уже завершується.

Читайте також: Як успішно вирощувати черешні, яблука, груші, сливи?

Запрошуємо на конференцію «Успішне садівництво і переробка: технології та інновації. Вчимося перемагати!»

Журнал «Ягідник»

Останні статті