Точка зору: найближчими роками лохина буде дешевшати

 Точка зору: найближчими роками лохина буде дешевшати

Традиційно лохина вирощується на півночі, заході, та частково в центрі України. Натомість на півдні та сході її не вирощують, тому окупація територій і воєнні дії там зовсім не вплинули на кількість ягоди на ринку. Таку думку висловив президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тарас Баштанник.

– Урожай лохини цього року дуже високий – на 30-40% вище прогнозів. Це було, звичайно, і погано – лохини стало дуже багато, ринків споживання  – набагато менше. Але ж курортів, куди раніше «їздила» лохина, як таких, немає. До того ж, багато платоспроможних людей виїхали за кордон. Лохина ж поїхати за ними не мала змоги. Тому, що логістика була дуже дорога і довга через черги. А лохина – це такий товар, який швидко псується, – каже Тарас Баштанник.

Він зазначив, що експорт лохини все ж мав місце, але він був на рівні минулого року. Цьогорічні обсяги виробництва ж були більшими за минулорічні. Що не скажеш про показники споживання.

– Усе це стало причиною того, що на ринку лохини цього року було дуже багато. В цьому немає нічого дивного. Лохина – це вже «народна» масова ягода і кінцева ціна 50-60 гривень за кілограм – це майбутнє найближчих років, – зазначив Тарас Баштанник.

Читайте також: «Уманська фруктова компанія» досадить черешневий сад

Журнал «Ягідник»

Останні статті