Точка зору: літня малина була дорога, а осіння – навпаки

 Точка зору: літня малина була дорога, а осіння – навпаки

Український внутрішній ринок малини (як свіжої, так і замороженої) невеликий, саме тому левова частка цих ягід йде на експорт. Тим фермерам, які в сезоні 2022 року вирощували літні сорти малини та і збирали врожай у липні-серпні, вдалося досить вигідно продати його.  Таку думку висловив президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тарас Баштанник.

– На міжнародних ринках, передніми на європейських, були дуже високі ціни на малину. Їх викликав чималий, зокрема і штучний, ажіотаж з боку Сербії. Тому літня малина була реально дорога. Однак більшість малини в Україні осіння, ремонтантна. Її збирають з середини серпня і до вересня. Ця малина була настільки дешева, що серби й досі сидять та нічого продати не можуть. Урожай малини в Україні був непоганий. Дуже багато ягід вдалося заморозити. Проте відсоток малини низької якості теж був чималий. Чому? Тому, що весь вересень, як пам’ятаєте, йшли дощі, – зазначив Тарас Баштанник.

Він акцентував увагу на тому, що у жовтні по всій Україні почалися відключення електроенергії. Тож вітчизняні виробники почали швидко вивозити заморожену малину, незважаючи на ціну.

Наразі в Україні ще досить багато залишків замороженої малини. Європа, звичайно, не поспішає все це закуповувати, сподіваються, що ціни ще «просядуть».

Читайте також: Екзотичні ягоди та виноград без хімії

Журнал «Ягідник»

Останні статті