ТМ Meristem: якісне живлення рослин як запорука успішного плодово-овочевого бізнесу

 ТМ Meristem: якісне живлення рослин як запорука успішного плодово-овочевого бізнесу

Упродовж останніх років у світі активно росте ринок спеціальних добрив. Цьому сприяє інтенсифікація агротехнологій вирощування сільськогосподарських культур, ріст вартості основних добрив, недостатня їх кількість, стреси, спричинені різними факторами, тощо. Спеціальні ж добрива дозволяють забезпечити рослини оптимальною кількістю поживних речовин. А це не тільки азот, фосфор і калій, які застосовують під час основного внесення добрив, а й біостимулятори, які сприяють розвитку рослин, стимулюють фізіологічні процеси у них, підвищують їхню стресостійкість.

Ще однією групою спеціальних добрив є так звані функціональні добрива. Це ті, які містять поживні речовини та чинять на рослинний організм певний спрямований вплив окрім безпосереднього живлення. До них належать добрива на основі фосфітів, які мають унікальну мобільність по ксилемі і флоемі, і тому легко проникають в усі органи рослини. Фосфіт, перебуваючи в рослинному організмі, пригнічує збудників грибкових хвороб (Phytophtora, Mildew, Pythium, Fusarium, Rhizoctonia), запобігає утворенню спор (фунгіцидний ефект) та пробуджує імунну відповідь рослини завдяки синтезу фітоалексинів.

Компанія «ПЛАНТА ГРУПП» уже 10 років впроваджує на ринку України спеціальні добрива ТМ Meristem (Валенсія, Іспанія). Портфель компанії складається із таких біостимуляторів: Vigortem-S, CTA Stymulant-4 та лінійка Stimax; препарати на основі вільних амінокислот Aminomax; стимулятори імунітету рослин Kafom на основі фосфітів; коректор дефіциту бору Etaboro; спеціальні комплексні добрива Meristem NPK; регулятор кислотності розчинів Visual pH. До речі, рН добрив Meristem NPK забезпечує їм високий ступінь засвоєння рослинами.

Світовий ринок біостимуляторів у 2021 році становив 3,2 млрд. дол. США. Згідно з прогнозами аналітиків, до 2026 року ринок зросте мало не вдвічі та становитиме 5,6 млрд. дол. США.

НАЙКРАЩА РЕКЛАМА – ПРИКЛАДИ УСПІШНОЇ СПІВПРАЦІ З ФЕРМЕРАМИ

Препарати компанії «ПЛАНТА ГРУПП» використовують фермери з різних областей України впродовж багатьох років. Один із таких фермерів – Володимир ЛАКЕЄВ, який у Чернівецькій області вирощує різні культури, серед яких – суниця садова, яблука, персики, абрикоси та груші. Ще один напрям роботи Володимира Лакеєва – підприємницька діяльність: чоловік реалізує препарати для догляду за рослинами у власному магазині.

– Приблизно 5 років тому я натрапив на препарати компанії «ПЛАНТА ГРУПП». Спробував їх – і побачив, що результат перевершив очікування. Уже наступного року я придбав усю лінійку препаратів. Вони демонструють хороший результат не тільки на ягідних та садових культурах, а й на овочевих. Зокрема, люди в нашому магази- ні купують ці препарати для помідорів, картоплі тощо. Дуже подобається дія рідкого добрива Kafom Са на суниці садовій. Це м’яка ягода, тому зберігати і транспортувати її доволі проблематично. Kafom Са допомагає зберегти твердість плодів і збільшити термін їхнього зберігання. Наприклад, буває, що рік дощовий. Тоді ягоди суниці садової псуються особливо швидко. У такому випадку чудово допомагає Kafom Са, і фермер на ринок може постачати конкурентоспроможну ягоду та, відповідно, отримувати хороший прибуток. Цей препарат використовуємо й на інших культурах, не тільки на суниці садовій, – розповідає Володимир Лакеєв.

Окрім того, фермер виділив рідке добриво CTA Stymulant-4, яке, за його словами, діє як стимулятор росту та антистресант – не тільки стимулює ріст плодів, а й захищає рослини від впливу стресових обставин, наприклад, від негативних погодних умов. Як розповідає Володимир Лакеєв, якщо це добриво використовувати в комплексі із стимулятором Vigortem-S, то можна досягти дуже хороших результатів.

– Також ми вже кілька років поспіль використовуємо для обробки насаджень суниці садової біостимулятор Stimax Fruit, який стимулює збільшення плодів. Його результат видно за кілька днів за тієї умови, якщо є достатньо вологи у ґрунті. Якщо ж погода суха, то дія препарату послаблюється, – розповідає Володимир Лакеєв.

Агроном-консультант із вирощування ягідних культур Ірина ПАВЛОВА препарати ТМ Meristem використовує вже близько 4 років, і результатом задоволена.

– Я вирощую ягідні культури на Рівненщині – суницю садову та суницю альпійську – вже 23 роки. Також консультую ягідні підприємства в Україні та за кордоном. Якось регіональний представник компанії «ПЛАНТА ГРУПП» Павло ІЩУК запропонував мені спробувати їхні добрива, і вони мені сподобалися. Добрива дуже ефективно працюють. У нас піщані, піщано-суглинисті ґрунти, і вони потребують великих вкладень, щоб отримувати стабільно хороший урожай. Добрива ТМ Meristem дуже гарно підходять для наших ґрунтів. Тому ми отримуємо хороший результат. Засоби від компанії «ПЛАНТА ГРУПП» можна використовувати на всіх ягідних культурах, бо вони не містять хлору, – розповідає Ірина Павлова.

З-поміж іншого, пані Ірина виокремлює добриво Vigortem-S, що стимулює розвиток кореневої та наземної частини рослини. Також агроном виділяє рідкі добрива Kafom та Etaboro, що містять різні мікроелементи, а ще CTA Stymulant-4, що стимулює процеси фотосинтезу у критичні фази розвитку культур.

– Буває, наприклад, що малині не вистачає певних мікроелементів. Тоді беремо відповідне добриво й даємо його по листу. У результаті рослина стає міцніша, стійкіша до хвороб, до перепадів температури. Адже в нашому регіоні, на Рівненщині, є проблема – перепади температури вночі, і треба швидко на них реагувати, щоб забезпечити рослину необхідними мікроелементами, – розповідає Ірина Павлова.

В ефективності добрив від компанії «ПЛАНТА ГРУПП» переконалися і в господарстві «КОМПАНІЯ МАЛИНКА», що на Дніпропетровщині. Там уже 5 років вирощують малину (8 га) й ожину (1,5 га). Засновник та керівник ТОВ «КОМПАНІЯ МАЛИНКА» Олена ТРОХЛЮК у своїх технологіях підживлення користується рекомендаціями від компанії «ПЛАНТА ГРУПП». У господарстві задоволені результатом роботи засобів, серед яких – Vigortem-S, лінійка Meristem NPK, лінійка Kafom, Etaboro. Як зазначає Олена Трохлюк, у планах – розширювати площі насаджень і надалі використовувати лінійку ТМ Meristem.

Компанія «ПЛАНТА ГРУПП» намагається бути ближчою до агровиробників. Експерти з живлення рослин консультують не тільки агрономів великих латифундистів, а й середніх та дрібних фермерів, садівників, ягідівників та овочівників.

Формуйте догляд за своїми насадженнями грамотно, обираючи якісні, перевірені часом препарати, та збирайте стабільно хороший урожай.

Контакти: ТОВ «ПЛАНТА ГРУПП», ексклюзивний імпортер в Україні спеціальних добрив TM MERISTEM

м. Київ, вул. Сирецька, 35, +38 067 446 19 83, info@plantagroup.com, www.plantagroup.com, www.facebook.com/PlantaGrupp

Більше матеріалів безкоштовно читайте в журналі «Ягідник» № 4 тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2022 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник»«Садівництво і Виноградарство. Т.І.», «Напої. Технології та Інновації»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Анна Панкратенкова, менеджер, +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com

Все буде Україна!

Журнал «Ягідник»

Останні статті