Тенденції в імпорті замороженої малини

 Тенденції в імпорті замороженої малини

Ціни на заморожену малину різко зросли у літній період 2021 року. Різке подорожчання було спровоковане неврожаєм малини в Сербії, яке стало очевидним з початком збирання літніх сортів. При цьому попит на малину залишався високим, однак за такого високого рівня цін він, безсумнівно, почне знижуватися, повідомляє EastFruit.

Оскільки ціни й у першій половині року були порівняно високими, багато країн уже почали знижувати імпорт у 2021 році. Згідно з даними, за перші 7 місяців 2021 року більше половини країн з топ-10 імпортерів знизили обсяги імпорту малини. Це тривожний дзвіночок, особливо на тлі активного розширення площ під малиною в Україні, Польщі, Сербії, Боснії та Герцеговині та у багатьох інших країнах світу.

Загалом, за оцінками експертів, обсяги світового імпорту малини у перші 7 місяців 2021 скоротилися приблизно на 5%. А топ-10 світових імпортерів зменшили імпорт за цей період на 11 тис. тонн! За підсумками року скорочення імпорту цієї групи імпортерів може досягти 25-30 тис. тонн.

Цікаво, що активно нарощувати імпорт замороженої малини серед топ-10 імпортерів продовжувала лише Росія. Вона збільшила обсяги закупівлі замороженої малини відразу на 22% за аналізований період. Тому не можна недооцінювати зростаючий чинник впливу Росії формування регіональних ціни заморожену малину. Збільшила імпорт також Польща – на 12%, США – на 6% та Франція – на 4%. Найрізноманітніше знизили імпорт замороженої малини Австрія (на 23%), Великобританія (на 18%), Канада (на 16%) та Нідерланди (на 14%).

Тому всім виробникам та переробникам малини потрібно враховувати фактор зниження обсягів імпорту та заміщення малини в рецептурах іншими фруктами та ягодами. Адже висока ціна на ягоду робить її менш привабливою для харчової промисловості країн-імпортерів.

Нагадаємо, ВПЕРШЕ під час V Міжнародної науково-практичної конференції «Ягідництво і переробка: технології та інновації» відбувся конгрес із заморожування та холодної логістики ягід «Переробка та заморожування. Створення доданої вартості шляхом переробки ягід: різні бізнеси – різні можливості»! Детальніше про це читайте в наступному випуску журналу «Ягідник», робота над яким уже триває.

Журнал «Ягідник»

Останні статті