Технології та сорти: у Бельгії з’явилася можливість вирощувати диню

 Технології та сорти: у Бельгії з’явилася можливість вирощувати диню

Завдяки кліматичним умовам минулих років, новим знанням, методам й асортименту сортів у Бельгії з’явився потенціал для вирощування баштанних культур, повідомляє  freshplaza.com

– Вирощування дині у Фландрії – не новина. Наприкінці минулого століття фермери досить успішно вирощували їх у теплицях. Потім із Південної Європи почали доставляти солодші та дешевші плоди. Отже, бельгійські дині були поза конкуренцією, і широкомасштабне вирощування зникло. Однак останніми роками спостерігаються зрушення в галузі баштанництва. Спекотне, сухе літо та відроджені сорти дають можливість оживити цю культуру, – розповів Сандер Фліраккерс з Дослідної станції з виробництва овочів.

За три роки досліджень науковці довели, що можна вирощувати дині як у відкритому ґрунті, так і в тунелях в умовах Бельгії.

Випробування з кавунами були менш успішними, адже культура виявилася більш чутливою до хвороб.

– Ці нові культури сьогодні привертають багато уваги. Але вирощування залишається ризикованим. У нас було кілька чудових літ, однак це не означає, що кожне літо буде таким, –  каже Сандер Фліраккерс.

Місцевий кооператив BelOrta продовжить вирощувати дині. Близькість до ринку збуту дає йому переваги у доставці та транспортуванні. Тож місцеві дині можуть продаватися повністю стиглими, на відміну від продукції з півдня Європи, які зривають недостиглими для тривалого транспортування.

Нагадаємо, як вирощують найдорожчі дині у світі?

Ягоди та баштанні стали в 2020 році одними з найприбутковіших.

У 2020 році імпорт ягід і фруктів сягнув рекордної позначки.

Журнал «Ягідник»

Останні статті