Технологічні лінії PIGO – на допомогу виробникові продукції

 Технологічні лінії PIGO – на допомогу виробникові продукції

Найкращий спосіб зберігання фруктів та овочів сьогодні – заморожування, яке дозволяє майже повністю зберегти харчову цінність продуктів. Єдиним недоліком цього виду зберігання є потреба в дотриманні холодового ланцюга, що дещо обмежує використання і розповсюдження заморожених продуктів.

Постачальники сучасного обладнання для переробки допомагають виробникам свіжої плодово-ягідної продукції йти в ногу з часом. Заморожено-висушена, тобто сублімована продукція не втрачає корисних властивостей і при цьому не потребує дотримання спеціального температурного режиму під час зберігання і транспортування. До того ж таку продукцію можна зберігати дуже довго. Якість сублімованої продукції залежить від обладнання, яке використовується для сублімації. Компанія PIGO – визнаний лідер у галузі розробки та виробництва високотехнологічного обладнання для переробки, заморожування і сублімації продукції – пропонує виробникам інноваційні й сучасні ліофілізатори.

Перед сублімацією сировина має пройти декілька етапів очищення, калібрування і видалення листочків, хвостиків та кісточок. Для цього компанія PІGО розробила технологічні лінії, зокрема для переробки кісточкових.

Кожна технологічна лінія підбирається індивідуально, залежно від технічного завдання, доступної площі, специфікації продуктів та виробничої потужності. Це і барботажні мийки (PG 001), і машини для видалення плодоніжок (PG 138), елеватори, транспортери, калібрувальні машини (PG 062) та найважливіше – кісточко-вибивні машини (PG-103|104 залежно від продуктивності).

Компанія PIGO пропонує 2 види кісточковибивних машин: PG 104 та PG 103, які призначені для вибивання кісточки майже з усіх можливих фруктів, які її мають (вишня, слива, абрикос). Одна машина може вибивати як вишню, так і сливу (потрібно тільки змінити ножі та пластини).

Якщо машина використовується для відокремлення кісточок слив або абрикоса – плоди будуть розрізані навпіл.

Система стабільно працює без необхідності безперервних регулювань, забезпечуючи стабільну роботу без простоїв.

Функції відкритого дизайну і очищення на місці (CIP) дозволяють швидко і ефективно очищати й дезінфікувати машину.

Високе заповнення пластин (близьке до 100%). Вбудована система розподілу продукту забезпечує рівномірну подачу фруктів у машину, що забезпечує високий коефіцієнт заповнення пластин і запобігає пошкодженню або дробленню фруктів.

Експлуатація і довговічність деталей. Запатентований вбудований механізм для підйому і утримання гумових шайб гарантує, що безпосередній контакт із пластинами відбувається під час точкового вибивання кісточки, також під час нерухомості пластин забезпечує підтримку фруктів. Ця функція мінімізує знос гумових шайб.

Замість звичайної механічної системи виштовхування для решти фруктів, які прилипли до пластин, PG 103 оснащена вбудованою пневматичною системою виштовхування, яка здуває фрукти, що залишилися, без будь-яких рухомих частин.

Продуктивність – у 5 разів вища, аніж в аналогів. Визначальною характеристикою PG 103 є система розподілу фруктів.

PG-103 – номер один у світі, за рахунок ефективності вибивання кісточки до 0,01–0,02% (1:5000–1:10000) залишених після вибивання кісточок.

Компанія PIGO має у своєму переліку також шокові тунелі для заморозки продукції (IQF) EASY Freeze, адіабатичні, тунельні й сублімаційні сушки та інше обладнання.

Надзвичайно важливе правильне заморожування перед сублімацією. Найоптимальнішим фахівці вважають заморожування в тунелі IQF, так звані фризери. Вони бувають безперервної та періодичної дії. У промисловості переважно використовують фризери безперервної дії. Порівняно із фризерами періодичної дії їхніми перевагами є висока продуктивність, менші енергозатрати на одиницю продукції, вища якість продукту. Отримати IQF належної якості на установках періодичної дії важко. В цих установках сировина розподіляється у піддоні розрізнено, так, щоб окремі ягоди не торкались одна одної й не злипалися під час заморожування. Крупніші ягоди чи фрукти, такі як слива, можна так розкласти. Із дрібними, зокрема малиною, суницею – це проблематично. А дрібні фракції, як-от чорниця – нереально. Цю проблему вирішують промислові установки, які працюють за принципом заморожування у флюїдизаційному шарі. Тому їх часто називають флюїдизаційними апаратами, тунелями.

Принцип роботи флюїдизаційного апарата базується на тому, що під конвеєром, на якому вже лежить сировина, вентилятори створюють потужний струмінь повітря, і над конвеєром утворюється псевдо зріджений шар. Завдяки йому сировина на конвеєрі перебуває ніби в повітрі, у так званому киплячому шарі, що перешкоджає змерзанню в грудки, сприяє швидкому утворенню крижаної оболонки на сировині. Адже чим менше кристаликів льоду утвориться в продукті, тим якіснішою буде його структура. Окрім того це спростить процес сублімації.

Чим менша температура сушіння, тим вища якість продукту. Найкраще використовувати нижчі температури нагріву, максимум +65 градусів. При цьому зберігаються всі корисні та органолептичні властивості ягід і фруктів.

Застосування високого рівня вакууму дозволяє в підсумку досягнути 0,5–1% залишкової вологості, а отже, продовжити термін зберігання й максимально зберегти користь. Кращий результат сублімаційної сушки можна отримати при 50–80 Па (0,5–0,8 мбар) на початку процесу і 10–20 Па (0,1–0,2 мбар) при завершенні процесу.

Технологія сублімації досить складна і має багато нюансів, які, якщо їх не брати до уваги, можуть зіпсувати продукцію. При виборі обладнання важливо звернути увагу на його технічні характеристики, з якими радить працювати сам виробник. А саме: температурні режими, рівень вакууму, розміри дека, розміри конструкції, розміри й розміщення випаровувача, енергоефективність і санітарно-гігієнічні умови.

Раніше випаровувачі розташовувалися на дні резервуара. Але практика показала, що це неефективно й негігієнічно, оскільки більшість компонентів обладнання важкодоступні або й недоступні взагалі. Якщо випаровувач розміщений максимально близько до джерела пари чи до самої продукції, то він відразу «захоплює» кристали льоду. Пара швидко всмоктується завдяки вакуумній системі резервуара. Це дозволяє скоротити час сушіння.

В обладнанні PIGO всі деталі й комплектуючі виготовлені з нержавіючої сталі за європейськими стандартами харчової промисловості.

ОСНОВНІ ВІДМІННОСТІ ТЕХНОЛОГІЇ PIGO EASY FREEZE DRYER ВІД АНАЛОГІЧНИХ ЛІНІЙ КОНКУРЕНТІВ

  • Забезпечення швидкої сушки з меншими витратами електроенергії – запатентований компанією метод сублімованої сушки дозволяє скоротити тривалість процесу на 15–25%, при цьому зменшивши затрати енергії.
  • Робота при низьких температурах – унікальні функції дозволяють забезпечити робочі цикли при низьких температурах, що важливо для збереження природної цілісності продукту.
  • Безпека харчових продуктів – до кожного компонента програми можна легко дістатися й очистити його від залишків продукції чи патогенів.
  • Простота в управлінні – всі процеси відбуваються швидко та ефективно і гарантують тривалу експлуатацію й безперебійну роботу.

Ці переваги дозволяють у підсумку отримати конкурентну та якісну продукцію.

Додаткова інформація – на сайті www.pigo.it, e-mail: info@pigo.it

Via dell’Edilizia, 142, 36100 Vicenza, Italy.

Тел.:+39 0444 905709, факс: +39 0445 1655024.

Представник компанії PIGO в Україні – Ольга Роман, тел.: +38 097 682 2182

Більше матеріалів читайте у друкованому журналі «Ягідник».

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126, sad2017@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті