Ситуація критична: уряд не чує аграріїв щодо бронювання спеціалістів

 Ситуація критична: уряд не чує аграріїв щодо бронювання спеціалістів

7 провідних аграрних асоціацій звернулися з відкритим листом до Президента України. Вони, зокрема, просять удосконалити та встановити чіткі умови для бронювання спеціалістів аграрного сектору. Напередодні УКАБ і Насіннєва асоціація України (НАУ) вже зверталися з листом до низки профільних міністерств. Уряд створив економічний штаб і в інших питаннях всіляко йде назустріч учасникам ринку. Однак саме питання бронювання лишається відкритим і ніяк не розв’язується

Тож задля того, щоб донести важливу інформацію, асоціацій об’єдналося ще більше – майже десяток об’єднань, які представляють найбільші в Україні холдинги й виробництва, просять уже президента оптимізувати й зробити чітким та прозорим процес бронювання аграрних спеціалістів. 

Річ у тім, що наразі тривають жнива й почалася осіння посівна кампанія, а на деяких підприємствах немає трактористів, комбайнерів чи технологів. Тому в деяких господарствах не вдається зібрати навіть той урожай, що вродив. Те саме з осінньою посівною: у деяких підприємствах узагалі відсутні керівники й ніхто не може прийняти рішення, яку культуру висівати чи як рухатися далі. Менеджмент компаній-учасників асоціацій, які є важливими гравцями на агроринку України, також перебуває в підвішеному стані, не розуміючи чи їх мобілізують, чи можна отримати відтермінування. Усе це додає дисбалансу й ускладнює і так важкі процеси на аграрному ринку. 

– Розуміння кількості людських ресурсів на виробництві – одна з мотиваційних складових продовження роботи аграріїв. Інакше ми втратимо не просто сировину, а цілий ринок, який ще після перемоги відновлюватиметься до довоєнного рівня 3-4 роки, – зазначають у Насіннєвій асоціації України.

Читайте також: Зустрічайте новий випуск журналу «Ягідник»!

Журнал «Ягідник»

Останні статті