Свіжий ринок і переробка: які сорти малини обрати?

 Свіжий ринок і переробка: які сорти малини обрати?

Перш ніж закладати плантацію малини, потрібно визначитися, де саме буде реалізовуватися врожай – на свіжому ринку чи в замороженому вигляді. І орієнтуючись саме на метод реалізації варто правильно підібрати сортимент насаджень. Про те, які сорти малини краще підходять для свіжого ринку, а які – для заморожування, розповів консультант GAC Group Максим Заріцький під час науково-практичного семінару «День саду Уманського національного університету садівництва», який відбувся 10 березня.

Зокрема, Максим Заріцький розповів про  сучасні та перспективні сорти в інтенсивній технології вирощування малини:

– Перш за все треба визначитися, де буде реалізовуватися малина – на свіжому ринку чи використовуватися для переробки. І тоді підбирати сорти, адже універсальних сортів не буває. Універсальний сорт – це лише той, який орієнтований на свіжий ринок, але у випадку, якщо фермера не влаштовує ціна, то він відправляєте його на переробку.

Так,за його словами,сорти для свіжого ринку характеризуються подовженим терміном зберігання, високими показниками транспортабельності терміном від 3 діб, світлим кольором ягід, невеликою плодоніжкою, однорідністю ягід за масою і розміром, а також високими смаковими властивостями.

– Літні перспективні сорти малини для свіжого ринку – це Пшехиба, Сапфір, Глен Мор, Глен Долл, Малахіт, Скваміш і Моллінг Мінерва. До перспективних ремонтантних сортів належить Енросадіра, Кванза, Квелі, Імара, Молінг Белла, Аврора, Рафікі, Венгі, Сарафіна, Нобіліті, Кларіта, Аделіта, Овейш і  Шані. Їхні перевага полягає в тому, що це більшість сортів зі світлими плодами. Тобто частину з них можна використовувати для свіжого ринку, але деякі з них підходять і для переробки, – зазначив Максим Заріцький.

Водночас сорти, придатні для переробка, характеризуються прийнятним терміном зберігання, високими показниками транспортабельності терміном до 3 діб, світлим або темним кольором ягід, однорідністю ягід за масою і розміром, посереднім за смаком. При цьому розмір плодоніжки не має значення.

– Більшість ремонтантних сортів не потребують шпалери для вирощування, але деяким високопродуктивним, зокрема Джоан джей і Вілламет, необхідна система опори, щоб рослина не падала і був легший збір, – розказав Максим Заріцький. –  Так, основні сорти, призначені для переробки, – це Полана, Полка, Джоан Джей, Брусвяна та Зюгана. Водночас до перспективних сортів належить Прімалба, Дельніва, Полісся і Полонез. Вони  мають гарну врожайність, гарно морозяться і характеризуються високою транспортабельністю. При цьому Прімалба, Дельніва і Полонез можуть навіть реалізовувати на свіжому ринку.

Читайте також: Органічна малина з Рівненщини європейського зразка

Журнал «Ягідник»

Останні статті