Світовий урожай смородини у 2021 році не виправдав очікувань виробників

Міжнародна асоціація виробників чорної смородини (IBA) опублікувала огляд урожаю смородини у світі у 2021 році. Наголошується, що обсяг виробництва цієї ягоди минулого сезону був не таким високим, як розраховували учасники галузі, і становив 118 тис. тонн, що на 22% менше, ніж роком раніше. Площі вирощування смородини у світі також скоротилися з 47,4 тис. га у 2020 році до 41,9 тис. га у 2021 році, повідомляє асоціація «Ягідництво України».
На думку фахівців IBA, 2020 рік був «нормальним» у більшості країн, хоча в деяких країнах виробники втратили частину врожаю через посуху та спеку в період дозрівання ягід. У 2021 році учасники галузі очікували покращення погодних умов та зростання виробництва смородини, але цього не сталося.
Експерти IBA зазначають, що ціни на чорну смородину стабілізуються. При цьому причиною високих цін у 2021 році аналітики називають інерцію від минулорічного дефіциту.
Окрім того, значна частина світового врожаю чорної смородини, близько 90 тис. тонн на рік, переробляється у концентрати, в основному призначені для виробництва соків. В останні 20 років спостерігається невелике зниження споживання соків у зв’язку із змінами переваг споживачів, які відмовляються від доданого цукру та концентратів на користь натуральних продуктів. Очікується, що подібні тенденції здорового харчування розвиватимуться й надалі.
Читайте також: Останніми роками смородина різко зросла в ціні