Світовий ринок лохини продовжує зростати

 Світовий ринок лохини продовжує зростати

Темпи збільшення виробництва лохини в світі трохи сповільнилися, адже нових плантацій закладається все менше. Проте позитивний тренд у сегменті зберігається й досі. Про це повідомила Ірина Кухтіна президент асоціації «Ягідництво України».

– Так, динаміка зростання в різних регіонах світу наразі відрізняється. Ми бачимо, що наразі найбільше цей сегмент зростає в Азії та Океанії, що стало можливим передусім завдяки Китаю. В період з 2017 року до 2020 рік площі під лохиною в цій країні збільшились з 37 тис. га до 60 тис. га. Далі в цьому рейтингу Перу (з 6 до 13,6 тис. га), Польща (з 6 до 13 тис. га), Україна (з 1,5 до 4,4 тис. га) та Південна Африка (з 1,5 до 3,3 тис.га), – каже експертка.

При цьому дуже активно збільшується споживання свіжої ягоди, чому сприяє в тому числі й пандемія. Крім того, ягода все більше подобається споживачеві: нею із задоволенням ласують як діти, так й дорослі. Як правило, лохина постачається на ринок протягом всього року, але споживання в сезон локального виробництва значно більше ніж поза сезоном. В той же час збільшується сегмент переробки, передусім – заморозки.

Середнє зростання міжнародної торгівлі на 14% в об’ємах та 14,6% в грошовому еквіваленті. Головні країни-імпортери (без врахування Нідерландів як країни-ре-експортера) є США (37% світового імпорту), Німеччина (9%), Великобританія (7,6%). ТОП-постачальниками лохини на глобальний ринок є Перу (21,8% світового експорту), Чилі (17%), Канада (11%) та Іспанія (9%).

Читайте також: Конкурентні переваги лохини на європейському ринку

Стан ринку лохини: Україна та світ

Журнал «Ягідник»

Останні статті