Суницю в Італії вирощують… під водою

 Суницю в Італії вирощують… під водою

Перша в світі підводна ферма Nemo’s Garden відновила свою роботу та знову після тривалої перерви вирощує ягоди, фрукти й овочі. Ферма знаходиться біля узбережжя Нулі та складається з шести підводних теплиць, повідомляє Еuronews.

Унікальне виробництво було створене в 2012 році. Поступово проєкт почав культивувати різні трави, салати, помідори, кабачки, боби, алое вера, гриби і навіть садову суницю. Втім, через пандемію діяльність ферми тимчасово зупинили.

– Щороку ми відкриваємо нові можливості застосування біосфери, – розповідає координатор проєкту в Nemo’s Garden Джанні Фонтанезі. – Це екотуризм, рибництво, вирощування морських водоростей, а також використання ферми як науково-дослідних лабораторій або підводних станцій для моніторингу досліджень дикої природи.

Ще до пандемії Nemo’s Garden планували зачиняти, оскільки в 2019 році під час шторму ферму було серйозно пошкоджено. Після початку карантинних обмежень підводну ферму ніхто не відвідував, за рослинами не доглядали. Попри це ягоди та зелень вижили і навіть дозріли. Розробники стартапу вирішили не закривати проєкт і продовжити його життя.

Нагадаємо, нова система вирощування суниці збільшує врожайність удвічі.

На ягідній фермі самообслуговування Arkush UА можна власноруч назбирати суницю.

Журнал «Ягідник»

Останні статті