Суниця садова: прогноз виробництва в країнах ЄС

 Суниця садова: прогноз виробництва в країнах ЄС

Європейські виробники суниці очікують, що труднощі з продажем цієї ягоди продовжуватимуться. Внаслідок обмежень, введених під час пандемії коронавірусу, попит на неї зменшився, повідомляє fruitnet.com.

Згідно з прогнозами, 2021 року в Італії варто очікувати збільшення площі вирощування суниці на 9%. Натомість в Іспанії прогнозується скорочення площ під цією культурою приблизно на 2%. П’єтро Сіардієлло з компанії OI Ortofruttailtalia заявив, що площі виробництва суниці в Італії сягнуть 3962 га, що значно більше порівняно з попереднім сезоном. Торік експорт суниці з Італії сягав майже 11 тис. тонн,  що на 17% менше, ніж минулого року. На 27% зменшився й італійський імпорт: у 2020 році до країни потрапило 30 тис. тонн суниці, основним постачальником якої була Іспанія.

Натомість Ксав’єр Мас, керівник організації Fraise de France, яка об’єднує виробників близько 50% французької суниці, заявив, що внутрішнє виробництво та оброблювані площі в країні залишаються стабільними впродовж останніх п’яти років. Рослини, висаджені на загальній площі 3299 га, в 2020 році дали майже 58 тис. тонн урожаю. Експерт також зазначив, що, незважаючи на зниження попиту, загальнонаціональна кампанія з заохочення споживачів купувати саме французьку суницю мала позитивний вплив на ринок.

Що стосується Португалії, то очікується, що в 2021 році там зберуть 10 тис. тонн суниці. Для цього місцеві виробники засадять цією ягодою приблизно 323 га сільськогосподарських ділянок.

Нагадаємо, попит на тепличну суницю буде стабільно зростати.

Стало відомо, хто став європейським лідером з виробництва суниці садової.

Журнал «Ягідник»

Останні статті