Суниця садова і штучний інтелект: як визначити кращу ягоду?

 Суниця садова і штучний інтелект: як визначити кращу ягоду?

Упродовж десятиліть існувало чимало способів визначення, яка суниця краща на смак і запах. Наразі дослідники з Університету Флориди використовують новий метод для створення кращих ягід. Штучний інтелект буде використовуватися, щоб допомогти визначити сорти, які, найімовірніше, дадуть ягоди, що сподобаються споживачам, повідомляє freshplaza.com.

Для цього дослідники зібрали дані сотень добровільних дегустаторів, на основі яких штучний інтелект допоможе зрівняти хімічний склад ягід, який забезпечує солодкість та ідеальний суничний аромат.

– Якщо ми хочемо сказати, які з цих ароматичних сполук, що містить суниця, насправді допомагають підвищити її солодкість, то нашим старим статистичним методам важко це зробити, тому штучний інтелект має перевагу, – зазначив селекціонер суниці доктор Венс Уітакер.

За його словами, маючи таку інформацію, команда та загалом виробники суниці Флориди краще зрозуміють, які сорти потрібно висаджувати.

Нагадаємо, команда доктора Уітакера познайомила фермерів Флориди з новим сортом білої суниці.

Cелекціонери з Каліфорнійського університету анонсували вихід на ринок двох нових сортів суниці садової.

Експерти Університету Флориди (США) та Квінслендського департаменту сільського господарства та рибальства (Австралія) вивели новий сорт суниці садової.

Журнал «Ягідник»

Останні статті