Суниця садова допомогла відновитися після цунамі

 Суниця садова допомогла відновитися після цунамі

Завдяки суниці садовій японське містечко Ямамото оговтується від наслідків землетрусу та цунамі, які десять років тому зруйнували майже все місцеве сільське господарство, повідомляє Bloomberg. Усього в місті проживає близько 12 тисяч людей, і суниця садова займає більше половини всієї сільськогосподарської продукції.

У березні 2011 року землетрус спричинив масштабне цунамі, яке знищило 97% теплиць, що вирощували ягоду. Морська вода також накрила більшу частину сільськогосподарських угідь, зробивши їх непридатними для вирощування ягід.

Упродовж кількох місяців після катастрофи міська влада закликала корпорації допомогти у  відновленні сільського господарства. Серед компаній, які відгукнулися, був стартап GRA Inc. Йому далося підвищити продуктивність вирощування ягід завдяки консолідації угідь та оснащенню теплиць технологіями, зокрема системами охолодження та світлодіодними лампами. Згодом стартап отримав національне визнання, а його суниця Migaki-Ichigo почала реалізовуватися в висококласних магазинах Токіо, а обсяг щорічного врожаю сягає 400 тонн.

За даними місцевих органів влади, до 2017 року виробництво суниці в Ямамото повернулося до рівня, який був до цунамі. Причому, за оцінками міської влади, виробництво продовжить рости.

«Зараз Ямамото виробляє більше суниці, ніж до катастрофи», – сказав представник GRA Кейта Такахаші.

Нагадаємо, що загрожує польській замороженій суниці?

Попит на тепличну суницю буде стабільно зростати.

Суниця садова: секрети вирощування.

Журнал «Ягідник»

Останні статті