Суниця садова-2022: яка ситуація на ринку

 Суниця садова-2022: яка ситуація на ринку

Ягідний сезон 2022 року буде досить складним для всіх без винятку виробників через низку очевидних факторів. Більшість фермерів цього року не планує розширення плантації, збільшення виробництва тощо та просто прагнуть втриматися на тому рівні, який є. Думками про майбутній сезон, ціни на суницю та перспективи ягідного бізнесу ексклюзивно з «Ягідником» поділився керівник ФГ «Агровест-2012» Борис Карабанов, який на площі 10 гектарів вирощує суницю садову.

– Ягідний сезон розпочався перш за все з того, що ціни виросли на всі групи товарів. Цьому сприяв і курс долара, і війна, адже значно зменшилися запаси та виникли логістичні проблеми в постачальників. Таким чином, фактично всі товари, а це і засоби захисту рослин, і мінеральні добрива, і різні стимулятори тощо, подорожчали мінімум удвічі. Це значною мірою зменшило нашу прибутковість, – зазначає Борис Карабанов.

Окрім того, за словами фермера, спостерігається проблема з пальним. І через це проблемно доставляти та транспортувати достиглу суницю садову.

– Якщо навіть зникне дефіцит пального, то в будь-якому випадку ціна на нього зросла, що також зменшує доходи українських ягідівників, – каже фермер. – Окрім того, можуть бути проблеми і з реалізацією суниці садової. Так, частина ягід в мене вже законтрактована на експорт і її вартість зафіксована у валюті. В цьому випадку я принаймні розумію, за яку ціну я продаватиму ягоди. А от що стосується десертного ринку, то тут ситуація інша. В нас фактично залишився єдиний живий ринок збуту – Львів, де зараз багато внутрішньо переміщених осіб. При цьому спрогнозувати ціну я не можу, але думаю, що високою вона не буде, адже в країні війна та люди не мають доходів, а суниця – це не продукт першої необхідності.

Борис Карабанов вважає, що зараз перспективно будувати мультитунелі, теплиці та вирощувати там таку суницю, яку можна експортувати у свіжому вигляді:

– В нас були такі плани, але через війну їх довелося відкласти, і перспектива цього проєкту поки що туманна. Головне цього року – вижити та втримати бізнес, а також не розірвати контакти з постачальниками та покупцями.

Оксана МАРЧУК

Читайте також: «Ягідник» № 2 уже вийшов друком!

Журнал «Ягідник»

Останні статті