Суниця альпійська приносить до 1 млн грн виручки з гектара, – експерт

 Суниця альпійська приносить до 1 млн грн виручки з гектара, – експерт

Суниця альпійська в разі продажу на свіжому ринку може приносити до 1 млн грн виручки з гектара. При продажу на подальшу заморозку – майже вдвічі менше, проте саме такий варіант є найбільш доцільним.

Про це під час вебінару «Перспективні нішеві ягідні культури на півдні України» розповів кандидат с/ г. н., заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН Олександр Ярещенко.

За його словами, витрати на закладку гектара цієї культури досягають 130-140 тис. грн. Однак вона має високу енерговитратність в плані збору врожаю.

«Суниця альпійська – чи не найбільша енергозатратна з точки зору збору врожаю культура. Знадобиться близько 100 чоловік на гектар. Про це свідчать дані реального проекту », – говорить експерт.

Він додає, що на нішеву ягоду є постійний запит на ринку. Однак, в основному, це експорт заморожених плодів.

«Без доступу до потужностей заморозки вирощування цієї ягоди несе високий ризик, оскільки вона зберігається короткий термін, ніж утруднена реалізація на свіжому ринку. Тому саме наявність потужностей до заморозки відкриває двері до цього бізнесу », – говорить Ярещенко.

Реалізовувати такий проект окремо досить ризиковано. Суницю альпійську краще розглядатися як додаткове прибутковий напрямок.

«Це дозволить організувати додаткове навантаження на існуючий персонал», -додав експерт.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *