Суниця альпійська: переваги для промислового вирощування

 Суниця альпійська: переваги для промислового вирощування

З досвіду підприємства «Ягоди Волині»

Із підприємством «Ягоди Волині» читачі журналу «Ягідник» уже знайомі. Адже тут вирощують різні культури – суницю садову, малину, досвідом вирощування яких ділився керівник підприємства Віталій ІШМУРАТ. Проте у компанії є ще й плантації, на яких висаджені обліпиха і суниця альпійська. Цього разу Віталій Ішмурат розповів про те, як налагодити ефективний ягідний бізнес, вирощуючи суницю альпійську. Які переваги й недоліки цієї культури? Чим особлива агротехніка вирощування суниці альпійської? Відповіді на ці та інші питання читайте далі.

ГОЛОВНЕ – ЧІТКО ДОТРИМУВАТИСЯ АГРОТЕХНІКИ

У підприємстві «Ягоди Волині» суницю альпійську вирощують уже 4 роки поспіль. Зараз тут обробляють 5 гектарів насаджень. Проте цьогоріч плантацію суниці альпійської збільшать ще на 2 гектари, й уже в червні висадять касетну розсаду. Цю культуру, до речі, розмножують самостійно. Для цього, як зазначає Віталій Ішмурат, закупили посівний матеріал, висіяли його, тоді на молодих рослинах провели пікірування. У кінці травня отримають касетну розсаду, яку можна висаджувати у відкритий ґрунт.

– Для своєї плантації я обрав 2 сорти суниці альпійської – Алі-Баба та Барон Солемахер. Обидва сорти добре себе проявляють у нашій місцевості. Їхня середня урожайність – 5–6 тонн із гектара. Коли у мене з’явилася думка вирощувати суницю альпійську, то інформації про цю культуру було обмаль. Тому у виборі сортів керувалися досвідом колег, які певний час вирощували суницю альпійську. Поспілкувавшись із ягідівниками з різних фермерських господарств, проаналізувавши інформацію в інтернеті, я вирішив обрати саме ці 2 сорти, – розповідає керівник ягідного підприємства.

«Ягоди Волині» – органічне підприємство, тому будь-яку культуру тут висаджують на цілині, де ніхто нічого не вирощував упродовж 20–25 років. Так сталося і з суницею альпійською. За словами Віталія Ішмурата, землю потрібно готувати до висадки саджанців 1–2 роки. Спочатку на плантації висівають гречку, після збору врожаю на зиму землю дискують, вносячи органічні добрива. Весною ґрунт розпушують, щоб він був достатньо м’яким, і грядоутворювач на плантації міг рухатися без проблем. Коли ґрунт готовий – можна висаджувати саджанці.

Окрім ягідних культур, компанія «Ягоди Волині» вирощує близько 20 гектарів лікарських трав. Це шипшина, алтея, ехінацея, м’ята, меліса, кропива, іван-чай, валер’яна.

Хоча суниця альпійська доволі стійка до хвороб, все ж за сприятливих для патогенів умов вона може захворіти. У підприємство «Ягоди Волині» виробили особливий підхід до боротьби із хворобами. Як зазначає Віталій Ішмурат, стратегія компанії полягає у роботі на випередження, адже важливо проводити обробку рослин не тоді, коли захворювання вже є, і воно прогресує. Мудрість ягідівника – в тому, щоб запобігти появі тривожних симптомів.

– На суниці альпійській з’являються такі ж хвороби, як і на суниці садовій. Це, наприклад, коренева гниль, сіра гниль тощо. Для профілактики ми проводимо обприскування саджанців раз на 4 дні, – ділиться керівник підприємства.

За словами Віталія Ішмурата, оптимальні ґрунти для вирощування суниці альпійської – легкі супіщані. Якщо ґрунт буде важкий, наприклад, чорнозем, то виникатиме застій води, що стане причиною появи кореневої гнилі.

Продовження статті читайте в журналі «Ягідник» № 2 тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2022 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник» і «Садівництво і Виноградарство. Т.І.»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Все буде Україна!

Журнал «Ягідник»

Останні статті