СТРАТЕГІЧНИЙ КУРС НА ЛОХИНУ: як вирощують ягоду на Волині

 СТРАТЕГІЧНИЙ КУРС НА ЛОХИНУ: як вирощують ягоду на Волині

Закладаючи ягідник лохини, важливо знати якнайбільше корисної інформації щодо особливостей її вирощування у вашій зоні. Як ефективно вести органічне насадження лохини на Волині, добре знає і навіть радить іншим Віталій СЕМЕНЮК. Він не лише відмінно підкований у теорії, а й випробував свої знання на практиці та здобув безцінний досвід, яким охоче ділиться із читачами журналу «Ягідник».

Віталій Семенюк на Волині вирощує лохину з 2013 року. До того консультував друзів та довго переймав досвід у сусідній Польщі. Нині досвідчений ягідівник робить ставку на органічне вирощування й запевняє, що перенасичення споживацького ринку лохиною – не що інше як міф:
Лохина – це одна з ягідних культур, площі під якими у світі розширюються стрімкими темпами. І саме Україна за кілька останніх років стала одним із найбільших європейських виробників лохини та світовим лідером за темпами зростання площ під насадженнями цієї популярної і корисної ягоди. На Волині поблизу Шацька вирощуванням цієї ягоди займаються три підприємства різних форм власності: ТОВ «Блюбері СТО», ФГ «Блюбері» та ТОВ «Блюбері». Нас єднає частка «Блюбері» у назві та корпоративний дух: усі ми тісно співпрацюємо, підтримуємо одне одного й ділимось інформацією. Загалом обробляємо 165 гектарів землі, 110 з яких вже засаджено.

У господарствах зробили ставку на сорти Дюк, Еліот (його тут поки найбільше), Чандлер, Блюкроп, Нельсон, Спартан, Сієра і Нортланд. Усі саджанці українські, закуплені в компанії «Долина Агро». До речі, останні два – рідкість в українських господарствах, хоч саме ці сорти відзначаються відмінним смаком та великою врожайністю.

Я дуже радий, що вирощую саме лохину. Адже ще кілька років тому, коли я розповідав знайомим, колегам про цю ягоду і власні плани, мене фактично не розуміли, говорили про відсутність перспектив. А минуло якихось чотири роки, й чимало фермерів почали активно збільшувати площі саме лохини. Але я виграв у часі. І вже можу консультувати фермерів, агрономів, попереджати про помилки або допомагати виправляти їх та вчити бачити пріоритети. Перед тим як закладати плантацію, важливо зрозуміти, що ти хочеш отримати. На мій розсуд, спочатку варто вкласти кошти у навчання, побачити, як працюють інші, а тоді планувати і закладати власні насадження та вирощувати ягоду, – підсумовує експерт.

Детальніше про технології вирощування лохини – у доповіді Віталія Семенюка під час ІV Міжнародної науково-практичної конференції «Ягідництво і переробка: технології та інновації», яка відбудеться 10–11 грудня 2020 року в м. Львів. Зареєструватися для участі у конференції можна за тел. +38 096 491 66 92 (Ірина Петронюк).

Продовження статті читайте у друкованому номері “Ягідника”. Придбати його, а також ознайомитися із загальним змістом журналу ви можете тут.

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті