Стартап з вирощування суниці у вертикальних фермах зібрав 50 мільйонів доларів

Американський стартап Oishii, який базується на вертикальному землеробстві, зібрав 50 мільйонів доларів для вирощування суниці садової, повідомляє www.fooddive.com. Одними з інвесторів та засновників цього проєкту стала компанія Toyota Motor.
На створення стартапу засновників надихнули традиційні японські методи землеробства. Крім способу вертикального вирощування, особливість Оishii полягає у власному підході до запилення в приміщенні з допомогою бджіл.
Залучені кошти використають для побудови вертикальних ферм суниці садової на нових ринках, а також для розширення флагманської ферми Оishii в Нью-Йорку. Окрім того, компанія інвестуватиме в дослідження та розробку нових сортів не лише суниці садової, а й помідорів, дині та перцю.
Хоча технологія вертикального землеробства зовсім не нова, переважно такі ферми спеціалізуються на вирощуванні зелені та трав. Oishii – один із перших стартапів у галузі вертикального землеробства, котрий зайнявся вирощуванням суниці садової.
Нагадаємо, що невдовзі іспанські виробники суниці перейдуть на гідропоніку.
У США презентували новий сорт білої суниці садової.