Стандарт ISO 9001:2015: механізми забезпечення якості продукції

 Стандарт ISO 9001:2015: механізми забезпечення якості продукції

Як виробники, так і держава останнім часом фокусували значну увагу на дотриманні та підвищенні рівня безпечності харчової продукції. І це питання, безперечно, найважливіше, оскільки безпосередньо впливає на життя та здоров’я споживачів. Але виробникам не варто залишати без уваги не менш важливе питання – якості продукції.

ЯКІСТЬ

Якість – це той основний чинник, який спонукає споживача купувати ваш товар знову і знову. Та складається він із багатьох критеріїв: починаючи від візуальної оцінки пакування на поличці та закінчуючи смаковими властивостями продукту. Але перед більшістю виробників продукції виникає дилема: як встановити необхідний рівень якості продукції та підтримувати його і при цьому не зробити продукт занадто дорогим для споживача? Жодні стандарти (ГОСТ, ДСТУ та інші) не допоможуть вам у цьому. Національні та міжнародні стандарти визначають лише мінімальний рівень якості, якому має відповідати харчовий продукт при постачанні. На окрему ж продукцію, наприклад, певні види ягід, стандартів узагалі нема.

Спробуємо розібратися – що ж таке якість? Поняття якості є доволі філософською категорією. У кожного споживача своє бачення якості тієї чи іншої продукції. Якість – це ступінь задоволення потреб споживача. А споживачі бувають досить різними за вподобаннями, і догодити всім майже неможливо. Тож яким чином виробникові визначити рівень якості продукції, яку він випускає, та, найголовніше, як втримати стабільний рівень якості, а також вчасно вдосконалювати продукт відповідно до вимог ринку?

Міжнародний стандарт ISO 9001:2015 (розроблений Міжнародною організацією зі стандартизації) визначає вимоги не до якості кожного конкретного продукту, а надає ефективний інструмент – систему менеджменту якості.

У вирішенні цього питання вам допоможе міжнародний стандарт ISO 9001:2015. Його розробила Міжнародна організація зі стандартизації. Він визначає вимоги не до якості кожного конкретного продукту, а надає ефективний інструмент – систему менеджменту якості, що і є вирішенням питання. Стандарт у всьому світі використовують компанії, які працюють у різних сферах, починаючи від виробництва продукції і закінчуючи послугами. Особливість стандарту – це застосування процесного та ризикоорієнтованого підходу у впровадженні та підтриманні системи менеджменту. Стандарт спрямований на постійне вдосконалення, що допомагає компаніям невпинно підвищувати якість продукції або послуг.

Юлія ГРИФЦОВА, міжнародний аудитор з питань харчової безпеки

Продовження статті читайте у друкованому журналі «Ягідник».

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:

+38 (0362) 60 88 21,

Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126

Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com

Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net

Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net

Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692

або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті