СОРТУВАННЯ ЯГІД: заморожених і свіжих

 СОРТУВАННЯ ЯГІД: заморожених і свіжих

СОРТУВАННЯ ЗАМОРОЖЕНИХ ЯГІД

Заморожені ягоди потребують сортування від дефектів: потрібно відібрати гнилі, недозрілі, пошкоджені ягоди, плоди з іншими дефектами. І особливо важливо очистити ягоди від сторонніх дефектів, як-от листя, гілочки, камінці, комахи тощо (навіть якщо вони такого самого кольору, як і хороший продукт).

Оптичне сортування – це важливий етап підготовки продукту до продажу, адже для кожної ягоди можна задати будь-яку кількість параметрів і сортувати продукцію відповідно до вимог конкретного
покупця.

Оптичні сортувальні машини нового покоління DRYCE від Raytec Vision є найкращим вибором, тому що забезпечують високу якість сортування зі стабільною і високою продуктивністю. Це підтверджують як українські виробники, котрі вже обрали технології Raytec Vision для сортування заморожених ягід, так і виробники в інших країнах. Наприклад, влітку цього року двоє виробників заморожених ягід із Сербії обрали машини DRYCE для сортування замороженої малини й інших своїх продуктів. В Україні також двоє виробників заморожених ягід надали перевагу машині DRYCE для сортування ягід.

DRYCE – це оптична сортувальна машина з камерами високої роздільної здатності, що заснована на технології Decaray, 10-частотній технології з 4 кольоровими та 6 інфрачервоними частотами, які можна поєднувати в будь-якій комбінації для отримання найкращого результату сортування, і яка досліджує продукт з обох сторін. Машина має вбудований вібраційний подавач і конвеєр відходів. Також вона може бути оснащена системою «3 виходи», тобто один вихід якісного продукту і два дефектні виходи.

СОРТУВАННЯ СВІЖИХ ЯГІД

Сортування свіжих ягід – це технологія одночасного сортування за якістю і калібрування за розміром ягід, які споживаються у свіжому вигляді, а саме: черешні та лохини.

Лінії сортування черешні Cherry Class і лохини Berry Class від компанії Elifab Solutions – найпродуктивніші й найкомпактніші, що надає можливість виробникам економити на площі приміщення та його охолодженні. Лінії обладнані високочутливою оптичною системою (кольорові та інфрачервоні камери) і відповідним програмним забезпеченням – технологією TrueSort™, розробленою компанією Ellips. На цей час це лінії з найделікатнішим ставленням до ягоди (лінія сортування лохини зберігає наліт на ягоді).

На лінії сортування лохини Berry Class можна відсортувати будь-які дефекти: м’які, недозрілі, пошкоджені, дегідратовані, гнилі ягоди, ягоди з хвостиком, квіткою тощо. Машина сортує ягоди за певним калібром, направляючи їх на відповідний вихід.

Так само на лінії сортування черешні Cherry Class можна відсортувати будь-які дефекти: м’які, гнилі, пошкоджені, дегідратовані, подвоєні ягоди, ягоди з тріщиною на дні, ягоди без хвостика тощо, а також відсортувати ягоди відповідно до необхідних калібрів. Відмінністю ліній сортування черешні є використання води на вході в лінію і на виході.

При цьому важливим показником якості сортування обох ліній є відсортовування ягід, м’яких зсередини, які ззовні мають вигляд хорошого продукту, що надає можливість продовжити shelf-life продукту і є необхідним для експорту.

До того ж можна запрограмувати лінії на будь-яку кількість параметрів сортування залежно від потреб клієнта або вводити нові параметри в режимі реального часу.

Контакти:
Наталія Зеленська,
менеджер із розвитку бізнесу
Моб. +38 050 474 77 60

Продовження читайте у друкованому номері журналу. Ознайомитися зі змістом видання, а також придбати його ви зможете тут.

Оформити передплату журналу «Садівництво і Виноградарство: Технології та Інновації» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті