Сорт білої суниці на межі зникнення

 Сорт білої суниці на межі зникнення

Унікальний сорт білої суниці садової, який росте в південних регіонах Чилі, містить генетичне коріння сучасного садового сорту. На жаль, він знаходиться на межі зникнення,  повідомляє fruit-inform.com.

Рік від року посівні площі під цією ягодою скорочуються, адже все менше фермерів знають, яка доглядати за місцевою суницею блідо-рожевого кольору.

– Біла суниця – свого роду зв’язок із нашим минулим, – розповідає Крістіан Монсальве, директор з економічного розвитку муніципалітету Пурен, де є найбільша в Чилі кількість плантацій з місцевою ягодою.

Нині біла суниця вирощується лише у двох регіонах та перебуває на межі зникнення.

Першим ударом по виробництву традиційної суниці стало закриття 1985 року залізниці Лебу-Лос-Соусес, якою доставлявся врожай у Консепсьйон, третє за величиною місто Чилі. Розвиток в аграрних провінціях деревообробки призвело до того, що фермери стали закидати обробку полів та шукати роботу у більш високооплачуваній галузі. Зараз у «суничній» провінції менше двох десятків сімей поки що, як і раніше, вирощують білу полуницю.

Зміна клімату, що проявляється у вигляді нечастих снігопадів взимку та посух улітку, також призвело до скорочення виробництва ягоди.

Читайте також: Презентуємо новий номер журналу «Напої & Пиво. Т.І.»!

Журнал «Ягідник»

Останні статті