Смородина: ставка на традиційну для України культуру

 Смородина: ставка на традиційну для України культуру

В’ячеслав Мрачківський

Одним із тих, хто вирішив відродити незаслужено втрачену популярність смородини, є В’ячеслав МРАЧКІВСЬКИЙ. У однойменному фермерському господарстві, що в селі Малиничі на Хмельниччині, смородину вирощують на площі у 30 га. Невдовзі плантації планують збільшити й насадженнями порічки. Чому саме смородина, на що потрібно звернути увагу, вирощуючи її, та чи має перспективу ця ягода, ми запитали у власника фермерського господарства «Мрачковські».

– Обмірковуючи, яку культуру вирощувати, свій вибір на смородині ми зупинили тому, що це досить цікава і популярна ягода, – розповідає В’ячеслав Мрачківський. – До того ж її вирощувати вигідно та дешевше, якщо порівнювати зі створенням яблуневого чи іншого фруктового саду. Ще одним важливим фактором стало й те, що смородина набагато простіша в обробітку, а її врожай збирати легше.

СОРТИ І САДЖАНЦІ: ЯКІ ОБРАТИ?

Обираючи сортовий склад майбутньої плантації, у ФГ «Мрачковські» зупинилися на сортах української селекції Ювілейна Копаня, Вернісаж і Софіївська. Також посадили сорт польської селекції Тібен, але через певні причини його довелося викорчувати. Усі саджанці власник господарства купував у польських плодорозсадниках, які мають ліцензію і гарну репутацію. Тепер же садивний матеріал у господарстві вирощують самотужки.

– Що цікаво, польські фермери, які займаються смородиною, вирощують у себе сорти лише української селекції. І вони визнають: саме наші сорти на 100% працюють на ягідівника, – ділиться власними спостереженнями фермер. – Особисто для мене не існує кращого сорту смородини за Ювілейну Копаня, яка має великі й солодкі ягоди.

ЯК ПІДГОТУВАТИ ПОЛЕ ДО СМОРОДИНИ

Підготовку поля до висаджування саджанців смородини у ФГ «Мрачковські» проводили в декілька етапів. Спочатку там вивели бур’ян, після чого внесли комплексне добриво NPK і лише тоді садили смородину.

– У день засаджували до гектара плантації, – пригадує В’ячеслав Мрачківський. – Схему посадки обрали 3,5х0,6–0,7 метра, бо вона дуже ефективна, та й у міжряддях достатньо місця для трактора.

Оксана МАРЧУК

Продовження статті читайте у друкованому журналі «Ягідник».

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:

+38 (0362) 60 88 21,

Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126

Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com

Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net

Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net

Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692

або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті

1 Комментар

Comments are closed.